У Львові прооперували 8-річну дівчинку з вродженою аномалією шлунково-кишкового тракту

У Львові прооперували 8-річну дівчинку з вродженою аномалією шлунково-кишкового тракту

Василинка Приступа з мамою та медиками
Василинка Приступа з мамою та медиками. Пресслужба Першого ТМО Львова

Василинка Приступа — восьмирічна мешканка Львівщини. Дівчинка не могла їсти через вроджену аномалію шлунково-кишкового тракту. Її прооперували у львівській дитячій лікарні святого Миколая.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

За даними медиків, проблеми зі шлунком у Василинки почалися, коли їй було 5 років: вона скаржилася на біль у животі й нудоту. Мама дівчинки повела її на обстеження, але лікарям не вдалося знайти причину.

"Василинка пішла до школи, батьки помітили, що до всього їхня дівчинка ще й відстає від однолітків у фізичному розвиткові. Впродовж навчання у першому класі - взагалі не підросла. Водночас болі в животі та блювота лише посилювались. І одного дня Василинка опинилася в лікарні зі зневодненням. Медики виявили, що у маленької пацієнтки аномально великий шлунок", — йдеться у повідомленні.

Шлунок Василинки опустився до тазових кісток. На момент звернення до дитячої лікарні святого Миколая дівчинка блювала раз на два-три дні. Медики обстежили її й встановили діагноз — хронічна часткова кишкова непрохідність. Їжа погано проходила до кишківника, затримувалася в шлунку і розтягувала його через вроджену аномалію.

"У Василинки її аорта та брижова артерія — це дві такі судини в животі людини — від народження розташовані так, що ніби пінцетом затискають перехід між дванадцятипалою і тонкою кишкою. Таким чином їжа не могла нормально проходити кишківником і все, що вище непрохідності — розтягувалось. А коли місця в шлунку вже не залишалось, то дитина блювала", — каже завідувач хірургічного відділення лікарні святого Миколая Денис Коноплицький.

Дівчинку оперували лапароскопічно — відділили дванадцятипалу кишку від навколишніх тканин, повернули в більш вертикальне положення й опустили нижче судин, що її стискали, через п'ять проколів по п'ять міліметрів.

Операція тривала близько трьох годин і була успішною — Василинка може їсти й добре почувається. У пресслужбі Першого ТМО Львова додають, що дівчинка мріє записатися на секцію з легкої атлетики.

На початок