Аварійні відключення електроенергії. У "Львівобленерго" пояснили, що це означає

Аварійні відключення електроенергії. У "Львівобленерго" пояснили, що це означає

Працівник "Львівобленерго"
Працівник "Львівобленерго". Суспільне Львів

14 та 15 травня у більшості областей України, зокрема і на Львівщині, за розпорядженням НЕК "Укренерго" впроваджували аварійні відключення електроенергії. Причина — наслідки масових обстрілів росіянами енергетичних об’єктів України.

У "Львівобленерго" пояснили, що таке аварійні відключення в енергосистемі і чому їх застосовують.

Чому не попереджають заздалегідь

"Якщо подачу електроенергії відновили після обстрілів — це не означає, що в електромережі все добре. Резервні схеми не витримують великого навантаження", — пояснюють у "Львівобленерго".

Аварійні відключення електроенергії застосовуються під час виникнення отужності в енергосистемі держави. Їх вводять негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго» і тривають до відповідного наступного розпорядження. В таких випадках неможливо передбачити тривалість відключень чи попередити про них заздалегідь.

Різниця між аварійними та погодинними відключеннями

"Різниця між аварійними та погодинними відключеннями в тому, що погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів раніше, на відміну від аварійних відключень", — мовиться у повідомленні.

Аварійні відключення немають графіків і застосовуються позапланово. А погодинні — мають чіткий графік, який оприлюднений на сайті та чат-ботах.

Який тип відключення застосовано, споживачі можуть дізнатися у чат-ботах "Львівобленерго" або на сайті у розділі "Чому немає світла?". Також на сайті оприлюднений графік погодинних відключень електроенергії, проте на Львівщині наразі такі не застосовуються.

Наразі в енергосистемі України через похолодання значний дефіцит. У вечірні години 15 травня можливе застосування аварійних відключень електроенергії для промисловості і побутових споживачів. Про це повідомляє Укренерго.

Авторка: Юлія Чайка

На початок