Львів'янка намагалась вивезти до Польщі скрипку "Stradivarius" 1713 року випуску

Львів'янка намагалась вивезти до Польщі скрипку "Stradivarius" 1713 року випуску

Доповнено
Скрипка "Antonius Stradivarius" 1713 року
Скрипка "Antonius Stradivarius", яку знайшли в багажнику авто. Facebook/Західне регіональне управління Держприкордонслужби України

У пункті пропуску "Краківець" прикордонники разом з митниками знайшли в багажнику авто скрипку "Antonius Stradivarius". Львів'янка намагалась вивезти музичний інструмент до Польщі.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

28-річна водійка автомобіля "Ford" намагалась виїхати з України до Польщі. На пункті пропуску "Краківець-Корчова" жінка обрала смугу "зелений коридор" та повідомила, що перевозить особисті речі. Втім, машину вирішили додатково перевірити.

"У багажному відділенні оглядова група виявила скрипку "Antonius Stradivarius" виробництва 1713 року, яка може становити культурну та історичну цінність", — йдеться у повідомленні.

При цьому дозвільних документів на перевезення скрипки у жінки не було.

Скрипка "Antonius Stradivarius", яку знайшли в багажнику авто
Скрипку "Antonius Stradivarius" знайшли в багажнику авто. Facebook/Західне регіональне управління Держприкордонслужби України

Згодом у Львівській митниці повідомили, що на скрипці виявили маркування "Antonius Stradivarius Cremonensis Faciebat Anno 1713 made in Czechoslovakia".

"Можливо, це оригінал або дуже якісна копія. В будь-якому випадку приналежність знахідки до культурно-історичних цінностей будуть встановлювати фахівці", — зазначають у митниці.

Скрипку вилучили та передали на склад митниці для збереження. Після проведення експертизи вирішуватимуть питання щодо складання протоколу про порушення митних правил.

На початок