Сьогодні, 13 листопада, Личаківський районний суд Львова виніс вирок екснардепу Іллі Киві за кількома статтями. Киву обвинувачують у державній зраді, публічних закликах до агресивної війни та закликах до повалення конституційного ладу, а також у використанні символіки комуністичного режиму.
Цю інформацію Суспільному підтвердив голова Личаківського районного суду Сергій Гирич.
За його словами, колегія суддів проголосувала вирок для Іллі Киви — позбавлення волі строком 14 років з конфіскацією майна.
"Розгляд кримінального провадження здійснювався у формі спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia), оскільки останній переховується від органів слідства та суду на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, а саме: на території Російської Федерації, а також оголошений у міжнародний розшук", — повідомили на вебпорталі судової влади України.
За кілька днів з текстом вироку суду можна буде ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Вирок суду законної сили ще не набрав та протягом тридцяти днів з дня його проголошення може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду.
Що відомо про Іллю Киву
- Ілля Кива, який виїхав до Іспанії ще до початку повномасштабного російського вторгнення, перебуває в Росії і відвідує ефіри провладного російського "Першого каналу".
- 24 лютого 2022 року – у день нападу Росії на Україну – Кива в онлайн-включенні в ефірі російського телебачення заявив, що Україна "поневолена і поставлена на коліна Заходом, просякнута нацизмом, і в неї немає майбутнього", та повідомив, що українському народу "потрібне звільнення".
- У березні Личаківський районний суд Львова обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Іллі Киві. Його оголосили у міжнародний розшук.
- 15 березня 2022 року Верховна Рада позбавила члена політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" ("ОПЗЖ") Іллю Киву повноважень народного депутата.
- У квітня Ілля Кива звернувся із відкритим листом до президента РФ Володимира Путіна із проханням надати йому громадянство Росії та "політичний притулок".