Іллю Киву позбавили мандата народного депутата. Також фракцію ОПЗЖ залишило 4 депутати

Іллю Киву позбавили мандата народного депутата. Також фракцію ОПЗЖ залишило 4 депутати

Іллю Киву позбавили мандата народного депутата. Також фракцію ОПЗЖ залишило 4 депутати

Верховна рада позбавила члена політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" ("ОПЗЖ") Іллю Киву повноважень народного депутата.

Про це підтвердив член фракції "Голос" Ярослав Железняк 15 березня.

"Ківа більше не депутат!!! Надійшла його заява про добровільне складання мандату і сьогодні останнім голосуванням 335 депутатів підтримали це рішення (навіщо йому мандат у в’язниці)", — зазначив він.

Депутати збиралися на пленарне засідання 15 березня. Зокрема продовжили воєнний стан в Україні.

Раніше представник фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко також повідомив, що Кива написав заяву про складання повноважень народного депутата України.

"Ілля Кива написав заяву про складання депутатського мандату. Насправді, давно вже немає такого депутата Киви, є контужений зрадник Кива. Нині він боягузливо переховується десь в Іспанії. Але нічого, ми після перемоги його знайдемо і судитимемо за всією суворістю закону", – зазначив Гончаренко.

Фракцію ОПЗЖ залишило 4 депутати: Абрамович, Плачкова, Столар та Фельдман

Крім того, він також поінформував, що народні депутати Ігор Абрамович, Тетяна Плачкова, Олександр Фельдман і Вадим Столар написали заяву про вихід із фракції "ОПЗЖ". Це підтверджує і Железняк.

Де зараз Кива

Народний депутат України із фракції ОПЗЖ Ілля Кива, який виїхав до Іспанії ще до початку повномасштабного російського вторгнення, перебуває в Росії і відвідує ефіри провладного російського "Першого каналу", що 28 лютого помітили журналісти «Схеми.News» (Радіо Свобода).

24 лютого – у день військового нападу Росії на Україну – Кива в онлайн-включенні в ефірі російського телебачення заявив, що Україна "поневолена і поставлена на коліна Заходом, просякнута нацизмом, і в неї немає майбутнього", та повідомив, що українському народу "потрібне звільнення".

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що оголосила Іллі Ківі про підозру.

Читайте також

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна Росії проти України. День двадцятий. Онлайн

Війна. Усі останні новини

На початок