На Львівщині у "Сколівських Бескидах" народилися ведмежата, рисенята, зубренята та кабанчики

На Львівщині у "Сколівських Бескидах" народилися ведмежата, рисенята, зубренята та кабанчики

На Львівщині у "Сколівських Бескидах" народилися ведмежата, рисенята, зубренята та кабанчики
. Зурб із потомством у "Сколівських Бескидах". Фото: Facebook/Національний природний парк "Сколівські Бескиди"

У Національному природному парку "Сколівські Бескиди" поповнення: там народилися молоді зубри, ведмеді, рисі, кабани, олені та косулі. Як розповів Суспільному директор парку Василь Приндак, про молодняк працівники дізналися, коли зняли фотопастки та переглянули дані.

"Аналіз фотопасток показав, що тваринки народжуються. Отже, їм тут добре: вони мають достатньо їжі й місця для розвитку", – каже він.

За його словами, цього року в парку народилося троє маленьких зубренят. Це свідчить про те, що стадо добре розвивається. Щороку у "Сколівських Бескидах" народжується по три-чотири зубренятка. Наразі визначити стать неможливо, тому що дорослі зубри не підпускають до стада нікого з людей.

Завдяки фотопасткам працівникам парку вдалося побачити рисенят.

"Малих рисенят дуже важко побачити. Батьки їх ховають і нам вдавалося дізнатися про приплід, коли вони вже трохи підростали. А зараз на деяких фотографіях ми бачимо як батьки вчать їх полювати", – говорить директор парку.

Проте він не може сказати скільки рисенят народилося цього року: може бути, що одне кошеня втрапило на різні фотографії.

"Пізніше ми досліджуватимемо популяцію рисей за слідами, які вони залишають", – пояснив він.

Також, за словами Василя Приндака, у "Сколівських Бескидах" цьогоріч народилися ведмежата. Одна фотопастка навіть зафіксувала двох маленьких, які вийшли з мамою з барлогу.

Найбільше тішить дослідників те, що у парку починає відновлюватися популяція диких кабанів.

"Останні роки ця популяція зменшувалася через хвороби: гинули цілі родини. І тільки зараз вона починає відновлюватися", – каже директор парку "Сколівські Бескиди".

Порахують молодих тварин згодом, коли дослідники переглянуть усі дані з фотопасток та порівняють тих, кого вдалося зафіксувати за допомогою фотофіксації.

На початок