"Більшість громади за перехід до ПЦУ": яка ситуація у храмі в Бориславі

"Більшість громади за перехід до ПЦУ": яка ситуація у храмі в Бориславі

"Більшість громади за перехід до ПЦУ": яка ситуація у храмі в Бориславі
. Суспільне Львів

Сьогодні, 9 квітня, на подвір’ї храму Покрови Пресвятої Богородиці, що належав до УПЦ МП, відбувся молебень "за українське воїнство і перемогу над московським окупантом". Службу відправили священники ПЦУ. Наразі вхід до храму опечатаний. Про ситуацію у бориславському храмі Суспільному розповіли місцеві мешканці та священник ПЦУ.

До молитви долучились прихожани інших парафій громади. Серед них — Копись Надія. Жінка перестала ходити до цього храму в 2014 році.

"Тоді вже почалася війна. Тут вигнали з храму отця Володимира Ільницького за його проукраїнські погляди, за те, що вже була частина людей, які збирали підписи і хотіли відійти від МП і приєднатися до Вселенського патріархату. Приїхав єпископ Філарет, який ще зараз діючий, і просто без всякого попередження сказав отцю, що ви тут більше не служите", — розповідає жінка.

Молебень у церкві в Бориславі
Молебень у церкві в Бориславі. Суспільне Львів

"Я завжди ходжу в греко-католицьку церкву, але я підтримую перехід до Православної церкви України Київського патріархату від Московського і вважаю, що так повинно бути", — каже Юлія Віткович.

Службу відправили священники ПЦУ
Службу відправили священники ПЦУ. Суспільне Львів
Читайте також: У Бориславі на Львівщині опечатали храм УПЦ МП

За словами священника Львівської єпархії ПЦУ Дмитра Малетича, частина громади, що відвідувала цей храм, готова підтримати ПЦУ, частина — проти.

"В місті Бориславі зараз, коли іде війна, є церква Московського патріархату. Більша частина цієї громади вирішила перейти, однак не вся. Священники МП вони відмовляються повністю переходити. Сюди вчора з’їхалася громада, відбулися загальні збори про перехід УПЦ МП в Православну церкву України до митрополита Епіфанія. Щоб не було конфлікту, влада все це організувала так, що зібралася позачергова сесія. Депутати в більшості проголосували поки є оця конфліктна ситуація, щоб не було ніяких інцидентів, опечатати церкву до вирішення проблеми по суті", — каже Дмитро Малетич.

Наразі храм опечатаний
Наразі храм опечатаний. Суспільне Львів

Отець додав, що наразі вирішується питання з документами для переоформлення церкви.

Що відомо

  • 5 квітня 2023 року парафіяни Церкви святого великомученика Георгія УПЦ МП ухвалювали рішення про перехід до ПЦУ. Того ж дня Громада собору Львівської єпархії УПЦ МП, проголосувала за перехід до Православної церкви України. В храмі вже відбулося перше богослужіння українською мовою.
  • Військовослужбовці Збройних сил України записали низку відеозвернень до львів'ян та влади міста із закликом передати церкву на вулиці Тараса Бобанича у Львові з УПЦ МП до Православної церкви України.
  • Власниця приміщення на вулиці Антоновича, 100, яке орендувала громада храму Святої Трійці УПЦ МП, розірвала угоду про користування.
  • 6 квітня у Львові розпочали демонтаж Української православної церкви Московського патріархату на Сихові, яка була збудована незаконно.
  • Також 6 квітня у місті Рава-Руська громада Свято-Троїцького храму ухвалила рішення про перехід із Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

На початок