У Львівському гарнізонному храмі Юрія Переможця ПЦУ посвятили вербу

У Львівському гарнізонному храмі Юрія Переможця ПЦУ посвятили вербу

У Львівському гарнізонному храмі Юрія Переможця ПЦУ посвятили вербу
. Суспільне Львів

Сьогодні, 9 квітня, у Львівському гарнізонному храмі Юрія Переможця ПЦУ, що на вулиці Бобанича, посвятили вербу. Це перша Вербна неділя у церкві після того, як віряни ухвалили рішення перейти з Московського патріархату до ПЦУ.

У Львівському храмі Юрія Переможця відбулась літургія і посвята вербових гілочок.

У храмі відбулася літургія
У храмі відбулася літургія. Суспільне Львів

"Церква Московського патріархату, церква російська перейшла до церкви України. Люди, громада зрозуміла, що агресор через церкву, через священнослужителів впливає на думки наших українців. Нині храм називається на честь великомученика Юрія Переможця. Думаємо з цієї парафії зробити Гарнізонний храм для православних військових", — каже декан Львівської єпархії ПЦУ, отець Олег Древняк

Львів'янам посвятили вербу
Львів'янам посвятили вербу. Суспільне Львів

До храму прийшли і парафіяни, що раніше відвідували церкву, яка належала до Московського патріархату, і львів'яни, які дізнались про перехід храму.

"Сьогодні прийшла вперше, так як я не відвідую церкви Московського патріархату, а сьогодні вперше офіційно тут святили вербу. Раніше я ходила в церкву на Сихові ПЦУ. В цьому храмі мені дуже сподобався хор. Це було просто надзвичайно. І також те, що вперше за майже 80 років тут лунає українська молитва, українська пісня і святять вербу", — каже львів'янка Анастасія Сосна.

До храму прийшли віряни ПЦУ та ті, хто раніше ходив до церкви УПЦ МП
До храму прийшли віряни ПЦУ та ті, хто раніше ходив до церкви УПЦ МП. Суспільне Львів

"Я зазвичай ходжу в Успенську церкву, але сьогодні прийшла сюди, бо тут нарешті наша українська церква! Тут дуже добре. До Бога молилися, не до Путіна, не до Кирила, не до тих варварів, а до Бога! Я дуже рада, тут душа радується", — каже львів'янка Стефанія.

Посвячення верби
Посвячення верби. Суспільне Львів

Частина людей була одягнута у вишиванки. Вербу прикрасили синьо-жовтими стрічками.

Люди прикрасили вербу синьо-жовтими стрічками
Люди прикрасили вербу синьо-жовтими стрічками. Суспільне Львів

На місці працювали правоохоронці.

Біля церкви патрулювала поліція
Біля церкви патрулювала поліція. Суспільне Львів

Що відомо

  • 5 квітня 2023 року парафіяни Церкви святого великомученика Георгія УПЦ МП ухвалювали рішення про перехід до ПЦУ. Того ж дня Громада собору Львівської єпархії УПЦ МП, проголосувала за перехід до Православної церкви України. В храмі вже відбулося перше богослужіння українською мовою.
  • Військовослужбовці Збройних сил України записали низку відеозвернень до львів'ян та влади міста із закликом передати церкву на вулиці Тараса Бобанича у Львові з УПЦ МП до Православної церкви України.
  • Власниця приміщення на вулиці Антоновича, 100, яке орендувала громада храму Святої Трійці УПЦ МП, розірвала угоду про користування.
  • 6 квітня у Львові розпочали демонтаж Української православної церкви Московського патріархату на Сихові, яка була збудована незаконно.
  • Також 6 квітня у місті Рава-Руська громада Свято-Троїцького храму ухвалила рішення про перехід із Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.
  • 8 квітня у Бориславі опечатали храм Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ МП. Таке рішення ухвалили на позачерговій сесії міської ради.
На початок