Ракета впала у двір: у Львові у центрі "Незламні" завершили лікування братів із Бахмута

Ракета впала у двір: у Львові у центрі "Незламні" завершили лікування братів із Бахмута

Ракета впала у двір: у Львові у центрі "Незламні" завершили лікування братів із Бахмута
. Перше ТМО Львова

У Львові у центрі "Незламні" завершили лікування та реабілітацію двох братів із Бахмута, що на Донеччині. Їх родина вдруге рятується від війни. Про це повідомили у Першому медоб'єднанні Львова.

Михайло та Кирило Баєви перші травми, через російську агресію, отримали 8 років тому у Горлівці Донецької області. Тоді, втікаючи від обстрілів, хлопці перекинули кастрюлю з окропом та отримали опіки.

Читайте також: У Львові хірурги разом з колегами зі США прооперували трьох дітей

Після повномасштабного вторгення, вже у Бахмуті, у їх подвір'я прилетіла ракета. Батько хлопців загинув від отриманих травм. Михайла відкинуло ударною хвилею. Його доправили до місцевої лікарні. В хлопця були десятки уламків на обличчі та шиї, пошкоджена сонна артерія та інфаркт головного мозку. Його спровокував один з уламків, що потрапив в голову. У лікарні в Дніпрі дитині відновили кровопостачання мозку та стабілізувати стан. Через ушкодження сонної артерії хлопець не міг говорити та ходити. Михайла разом з братом евакуювали до Львова.

Ракета впала у двір: у Львові у центрі "Незламні" звершили лікування брати із Бахмута
Михайло Баєв із Бахмута. Перше ТМО Львова

У мозку дитини залишились два уламки. Лікарі вирішили їх не чіпати, адже вони розташовані поруч із життєво важливими магістральними судинами.

"Добирання до тієї ділянки небезпечне: ми можемо пошкодити зорові нерви, судини, які кровопостачають праву півкулю головного мозку, вплинути на рухові центри. Відповідно, при таких ризиках, не варто проводити таке хірургічне втручання", — каже завідувач нейрохірургічного відділення Михайло Логва.

Михайла почали лікувати медикаментозно. Також з хлопцем працювали фізичний терапевт та логопед.

Ракета впала у двір: у Львові у центрі "Незламні" звершили лікування брати із Бахмута
Фізіотерапевт Сергій Худа разом із Михайлом із Бахмута. Перше ТМО Львова

Команда лікарів провела Михайлу кілька операцій, аби закрити дефекти від ран.

"Було проведено дві операції. Перша — це пересадка шкіри. Друга операція, в зв'язку з тим, що в нього були наявні рубцеві деформації, тобто рубці спричиняють недостатню рухомість верхніх та нижніх кінцівок, тож ми мали їх вивільнити, щоб він міг нормально рухатись", — каже хіругиня опікового блоку Галина Саян.

Після трьох місяців лікування Михайло з бабусею та молодшим братом, який з опіками теж перебував у лікарні, їдуть до Дніпра. Тепер родина проживатиме там.

Читайте також

Виніс із городу 12 мін: у Львові встановили протез чоловіку з Авдіївки

У Львові прооперували немовля з вродженою вадою стравоходу

Отримав поранення під час гри у футбол: у Львові лікують 11-річного Артема з Харкова

Львівські лікарі та отоларинголог Міхаель Рудес з Австрії прооперували 12 дітей

На початок