"Я просто хочу бути здоровим". Як почувається 13-річний Максим, якому пересадили серце

"Я просто хочу бути здоровим". Як почувається 13-річний Максим, якому пересадили серце

"Я просто хочу бути здоровим". Як почувається 13-річний Максим, якому пересадили серце
. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львів

Пересадка серця 13-річному хлопчику із Волині – пройшла успішно. Про це повідомив дитячий кардіохірург Віталій Петров.

Максим вже при свідомості. Каже, що найбільша його мрія зараз – бути здоровим та повернутися додому.

"Зараз просто хочу бути здоровим і живим, і повернутися додому. Це – головне, що я зараз хочу. Головний лікар запропонував, може лікарем стати. Мені врятували життя. Можливо, і я комусь врятував би", – розповів після пересадки серця 13-річний Максим.

Перед операцією батьки 13-річного хлопчика розповіли, що Максим захворів у липні і останній місяць провів у реанімації.

"В нього 22 липня стався інсульт, потім через пару днів стало відомо, що серце спричинило інсульт. Що в нього кардіоміопатія. Це з цього часу ми знаємо. До цього повністю був здоровий – грав у футбол, все, плавав, не сказав ніколи в житті, що він хвора людина. Ніяких симптомів ми не помічали за дитиною. В нього різко став стан поганий і ми дійшли до реанімації", – розповідають батьки Максима Тетяна та Роман Давидюки.

Стан хлопця був критичним і йому терміново потрібна була пересадка серця. Операцію провели 21 вересня у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги. За словами директора Інституту серця Бориса Тодурова, операція пройшла добре.

"Серце працює. Добре лягло. Не зважаючи на різницю у віці і вазі, дуже добре співпали розміри і от ми тільки що впустили аорту, тиск 90-то. Серце йде, синусний ритм. Поки все добре", – каже Борис Тодуров.

Донором хлопчика був 56-річний чоловік, який помер від інсульту. Сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів.

"Можна здивуватися, як так, доросле серце можна імплантувати у дитячий організм. Так ось – можна. Тому що ми маємо не просто дитячий організм, а ми мали справу із хворим серцем. Коли серце хворіє тривалий час і доходить до цієї важкої стадії – воно суттєво розширюється і стає в два або три рази більшим за розміри дорослого серця", – каже лікуючий лікар хлопчика Віталій Петров.

За словами Віталія Петрова, попереду на хлопчика чекає спеціальна реабілітація та навчання. Також він буде приймати спеціальні імунні препарати.

Що відомо

  • У Львівській лікарні швидкої медичної допомоги 21 вересня вперше в Україні провели трансплантацію легень та пересадку серця 13-річному хлопчику. Окрім того у лікарні пересадили печінку та дві нирки. Донором органів став 54-річний чоловік з Львівщини, який помер від інсульту.
  • В серпні у Львові відкрили центр трансплантології. Працюватиме він у Лікарні швидкої допомоги. Головна мета цього відділення, за словами керівника новоствореного центру трансплантології Максима Овечка, збільшити кількість трансплантацій.
  • Перші трансплантації у лікарні почали проводити півтора роки тому. За цей час зробили 54 пересадки нирок, печінки та серця.
  • У Львівській лікарні швидкої медичної допомоги вперше провели трансплантацію серця у ніч проти 4 липня 2020 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок