У Львові люди, які отримали дві дози вакцини, можуть отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря або в пункт щеплення. При цьому колір бланку, на якому видруковують сертифікат, на документ не впливає. Про це Суспільному повідомила лікарка-інфекціоністка Галина Бойчук.
Львів'янка Соломія Зелінська вже отримала сертифікат міжнародного зразка.
"Я хочу поїхати за кордон, в Польщу. Тому, коли отримала другу дозу вакцини, пішла до сімейного лікаря. З собою взяла закордонний паспорт, адже в сертифікаті вказують серійний номер. Сімейна лікарка видала бланк та поставила печатки. Потім я пішла до головного лікаря медзакладу, щоб він також поставив свої печатки", — каже Соломія Зелінська.
Такий сертифікат про вакцинацію дійсний рік, каже лікарка-інфекціоністка Галина Бойчук.
"Щоб його отримати, потрібно звернутися до сімейного лікаря чи до лікаря, який проводив щеплення. Якщо ви нікуди не їдете, то цього не потрібно робити. Всі дані зберігаються в системі helsi. Людина в будь-який момент може підійти і взяти сертифікат. Ми можемо видруковувати його на жовтому бланку чи на білому. Це не має абсолютно ніякого значення", — каже Галина Бойчук.
Ті люди, які ще не встигли вакцинуватись, можуть зробити щеплення у 15 центрах. Вони працюватимуть як у Львові, так і в селах Львівської громади. Перелік можна побачити за посиланням.
"Загалом у Львові працює 75 бригад, ще 25 бригад завершують навчання. Ми маємо вийти до кінця серпня на анонсований раніше показник — 100 бригад: як стаціонарних, так і мобільних", — каже перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
За словами головної санітарної лікарки Львівщини Наталії Іванченко, станом на сьогодні вже понад 265 тисяч мешканців області отримали першу дозу вакцини від коронавірусу, ще понад 154 тисячі — другу.
Що відомо
- На Львівщині зареєстрували 7 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу штаму "Дельта". Про це 8 серпня повідомила у Facebook головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко Іванченко.
- В аеропорту 6 серпня "Львів" запрацював центр вакцинації проти COVID-19
- Упродовж двох місяців у Моршині не зафіксували жодного захворювання на коронавірус.
- На Львівщині функціонує 17 центрів вакцинації населення.
- Вакцинація знижує ризик важкого перебігу штаму "Дельта" на 80% — львівська епідеміологиня
- Департамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.
- Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону