Перейти до основного змісту
Ідентифікували двох військових РФ, які розстрілювали та знущалися над цивільними в Бучі

Ідентифікували двох військових РФ, які розстрілювали та знущалися над цивільними в Бучі

Правоохоронці ідентифікували двох російських військовослужбовців, які розстрілювали та знущалися над мирними жителями під час окупації Бучі.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, російські військові служили у 234-му десантно-штурмовому полку 76-ї десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ ЗС РФ.

Станом на березень 2022 року один із них воював розвідником-снайпером у розвідувальному взводі, інший був механіком-водієм парашутно-десантної роти.

Зазначається, що розвідник-снайпер та ще двоє військових РФ зайшли до будинку, допитали його мешканців та перевірили мобільні телефони. Надалі господаря будинку вивели на проїжджу частину дороги.

"Снайпер із мотивів ненависті до проукраїнських поглядів здійснив у чоловіка щонайменше два постріли зі снайперської гвинтівки, від чого він загинув на місці", — йдеться в повідомленні.

Інший підозрюваний разом з двома військовими РФ приїхав до помешкання місцевого жителя та вимагав показати 12-річну доньку, розповіли в прокуратурі. Чоловік, сказав, що її вдома немає.

Тоді механік-водій почав бити потерпілого по голові і в груди, а далі разом з іншими наніс низку ударів. Чоловік отримав тілесні ушкодження.

Військовим інкримінують порушення законів та звичаїв війни, зокрема поєднане з умисним вбивством (ч. 1 та ч. 2 ст. 438 КК України).

Що відомо про окупацію Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня минулого року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.

8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.

Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1700 цивільних людей. Лише протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини. У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі.

Топ дня
Вибір редакції
На початок