Перейти до основного змісту
Перероблюють будівельне сміття: у Макарівській громаді ремонтують дороги вторсировиною

Перероблюють будівельне сміття: у Макарівській громаді ремонтують дороги вторсировиною

ремонт дороги із перероблених будматеріалів
Поточний ремонт дороги з використанням переробленої сировини. Вадим Токар/Telegram

У Макарівській громаді на Київщині перероблюють будівельне сміття, а із отриманих ресурсів ремонтують дороги.

Про це розповів Макарівський голова Вадим Токар.

"Ми активно працюємо над відновленням нашої громади. Робимо це не лише відбудовуючи будинки, а й дбаючи про довкілля", — зазначив він.

Будівельне сміття перетворюють на нові ресурси завдяки сучасному комплексу в Бородянці, який надали міжнародні донори.

Екологічний принцип утилізації передбачає сортування будсміття, перероблення та повторне використання матеріалів. Отриману сировину використовують, зокрема, для поточного ремонту доріг.

Що відомо про екологічні проєкти на Київщині

У Бучі завершили розробку документації щодо будівництва власної станції очищення каналізаційних стоків. Проєкт реалізують завдяки співпраці з корейською компанією.

Восени минулого року стало відомо, що японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині переробляти будівельні відходи, які утворюються після демонтажу пошкоджених бойовими діями будинків.

Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA. Місто отримало більше десяти одиниць будівельної техніки, яка допоможе розбирати і вивозити залишки зруйнованих війною будівель.

У Бучі спільно з UNDP Ukraine (ПРООН) відкрили інноваційний майданчик для переробки будівельних відходів. Йдеться про непотріб, який накопичився внаслідок руйнувань під час повномасштабного російського вторгнення.

Наразі Бучанська громада переробила будівельне сміття, яке утворилося після руйнувань внаслідок бойових дій на Київщині.

Топ дня

Вибір редакції

На початок