На Київщині відкрили станцію із переробки будівельного сміття

На Київщині відкрили станцію із переробки будівельного сміття

Переробка будівельних відходів
Переробка будівельних відходів. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучі на Київщині відкрили інноваційний майданчик для переробки будівельних відходів. Йдеться про непотріб, який накопичився внаслідок руйнувань під час повномасштабного російського вторгнення.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Зазначається, що це одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій із переробки сміття такого виду. На відкриття майданчика завітав Петер Вагнер — голова Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії.

На Київщині
Голова Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської Комісії Петер Вагнер і Бучанський міський голова Анатолій Федорук. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

"За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об'єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься комунальне підприємство "Бучасервіс". Майже все обладнання для роботи майданчика надала UNDP Ukraine (ПРООН)", — сказав Федорук.

На Київщині
Переробка будівельних відходів. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

За його словами, відтепер відходи можна подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Це також має стати важливим кроком у відновленні та мінімізації впливу шкідливих речовин на довкілля, підсумував міський голова.

Що відомо про екологічні проєкти на Київщині

У Бучі завершили розробку документації щодо будівництва власної станції очищення каналізаційних стоків. Проєкт реалізують завдяки співпраці з корейською компанією.

Восени минулого року стало відомо, що японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині переробляти будівельні відходи, які утворюються після демонтажу пошкоджених бойовими діями будинків.

Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA. Місто отримало більше десяти одиниць будівельної техніки, яка допоможе розбирати і вивозити залишки зруйнованих війною будівель.

На початок