Центр ментального здоров'я жінок SafeWomenHUB запрацював у Дарницькому районі столиці.
Про це повідомив очільник Дарницького РДА Микола Калашник.
Заклад на вул. Анни Ахматової, 31 відкрили за позабюджетні кошти, щоб підтримувати жінок та дівчат, які постраждали від війни або опинились у складних життєвих обставинах.
Там надаватимуть послуги для відновлення їхніх прав, зміцнення психологічного стану та соціальної інтеграції.
У закладі безоплатно та конфіденційно консультують чотири дорослих та чотири дитячих психологів, соціальний працівник та юрист. Також можна взяти участь у творчих майстер-класах та артзаняттях.
Що відомо про психологічну допомогу в Києві
У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.
Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.
Ще у місті минулого року відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.
Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.
В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
Наразі майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ. Медики готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я.
Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".