Перейти до основного змісту
У КНУ імені Шевченка уже діють деякі обмеження на користування Telegram

У КНУ імені Шевченка уже діють деякі обмеження на користування Telegram

Ексклюзивно

Студенти і співробітники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вже не можуть користуватися месенджером Telegram у корпусах і гуртожитках, в яких проведений університетський інтернет.

Про це в коментарі Суспільному розповів директор центру комунікацій КНУ Володимир Литвиненко.

"Якщо студент або співробітник користується університетським Wi-Fi, то уже є технічні обмеження використання Телеграму. Таке сталося і в гуртожитках університету там, де є провайдером університет. Це гуртожитки, які розміщені в кампусі на території Виставкового центру. А є гуртожитки, які розміщені на Лук'янівці, Солом’янській площі, на Севастопольській — в тих гуртожитках інші провайдери, там необмежений доступ", — сказав Володимир Литвиненко.

За його словами, наказ про обмеження доступу до месенджеру Telegram для службового користування в КНУ видали 1 листопада. До 11 листопада на всіх робочих пристроях мають бути видалені усі версії Telegram.

"Він (наказ — ред.) не обмежує користування на особистих гаджетах, а на службових гаджетах і в мережі університету за цим наказом є обмеження на користування месенджером Telegram. До 11 числа повинні прибрати всі скачені версії Телеграму з робочих комп'ютерів і гаджетів. Тобто на власних гаджетах можна продовжувати користуватися Телеграмом", — зазначив директор центру комунікацій КНУ.

Раніше Суспільному у КНУ ім. Т. Шевченка повідомили, що ректор вишу Володимир Бугров підписав наказ про заборону з 11 листопада 2024 року використовувати месенджер Telegram на службових пристроях.

Що відомо про обмеження використання месенджера Telegram

20 вересня цього року у пресслужбі РНБО повідомили, що українським військовослужбовцям, посадовцям державних органів та працівникам об'єктів критичної інфраструктури обмежили використання месенджера Telegram на службових пристроях. Таке рішення було ухвалили на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК).

За результатами соціологічного дослідження, яке на початку вересня провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), чверть жителів України не вважають, що у функціонуванні Telegram доцільні якісь обмеження. За повну заборону — 9% опитаних, натомість 54% — за контроль і за потреби блокування окремих каналів.

Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що вважає Telegram загрозою українській національній безпеці.

25 березня 2024 року депутати зареєстрували законопроєкт, де заборона на користування Telegram стосується держслужбовців на робочих пристроях. Такий метод використовується у багатьох країнах. Для прикладу у США заборонено використовувати TikTok на девайсах в державних компаніях.

Топ дня

Вибір редакції

На початок