Затверджена Міністерством охорони здоров'я Наглядова рада з відновлення дитячої лікарні "Охматдит" сьогодні, 20 серпня, провела перше засідання. Учасники обрали керівний склад і почали працювати над закриттям першочергових потреб дитячої лікарні.
Про це в ефірі Суспільного повідомила операційна директорка благодійного фонду "Пацієнти України" Марія Гришина , яка брала участь у засіданні Ради як спостерігач.
За її словами, сьогодні було перше засідання в повному складі Ради з відновлення дитячої лікарні "Охматдит", що постраждала від ракетної атаки РФ 8 липня. Зібралися всі 15 членів, засідання тривало майже три години.
Серед головних ухвалених рішень було обрано голову Ради, заступника та секретаря, що необхідно для того, щоб новостворений орган повноцінно запрацював.
Головою Ради стала виконавча директорка БФ "Пацієнти України" Інна Іваненко (вона була присутня на першій зустрічі онлайн), заступником голови обрали представника одного з ключових донорів на відбудову лікарні, голову правління ПрАТ "Укренерго" Володимира Кудрицького. Секретарем Ради буде представник МОЗ Євген Гончар.
Як зауважила Марія Гришина, перше завдання, яке стоїть перед Радою, обрати виконавців відбудови і відновити пошкоджений корпус "Охматдиту" якомога швидше і в найбільш якісний спосіб. Вона додала, що Наглядова рада вже почала працювати над тим, щоб якомога швидше закрити ургентні потреби лікарні.
Євген Гончар, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг МОЗ, розповів кореспондентці Суспільного, що на першому зібранні Ради обговорили питання щодо необхідності проведення належним чином технічної експертизи, а також створення проєктно-кошторисної документації для відновлення нового корпусу "Охматдиту", який постраждав через російську атаку.
Також порушили питання про необхідність захисту будівлі нового корпусу лікарні через те, що існують ризики його пошкодження внаслідок погодних умов, зокрема в осінній період.
Заступник голови Наглядової ради від спільноти донорів "Охматдиту" Володимир Кудрицький також зауважив, що, передусім, Рада має сфокусуватися на замовленні послуг з обстеження і формування дефектного акта щодо пошкодженої будівлі лікарні. За його словами, це дозволить якомога швидше сформувати кошторис і в прозорий спосіб найняти компанію, яка здійснить відповідні роботи для того, щоб підготувати будівлю до зими.
Кудрицький прогнозує, що дефектний акт буде складений у найближчі тижні, після цього буде скоригований план відновлення з урахуванням реального стану будівлі.
Рада з відновлення "Охматдиту" проведе наступне засідання завтра, 21 серпня, повідомила представниця фонду "Пацієнти України".
Наступного тижня запланована зустріч із представниками благодійного фонду "Охматдит — Здорове дитинство", щоб вони могли поділитися з Радою своїм планом, яким чином гроші, які вони зібрали з різноманітних донорів, будуть використані для реконструкції "Охматдиту".
Раніше очільник МОЗ Віктор Ляшко назвав прізвища 15 представників, які ввійшли до складу Ради з відновлення дитячої лікарні "Охматдит". За його словами, їхнім завданням буде обговорення поетапного плану відновлення дитячої лікарні і надання рекомендацій щодо його виконання.
Що відомо про скасування тендера на відбудову корпусу "Охматдиту"
Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.
Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.
25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.
Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.
Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.
Із перерахуванням коштів виникла затримка. Станом на 16 серпня 2024 року, 378 млн грн залишалися на рахунку БФ "Охматдит – здорове дитинство". У фонді заявили, що не отримували від лікарні офіційних запитів щодо необхідності перерахунку грошей, а МОЗ не роз'яснив правовий механізм переказу коштів.
Після цього відсторонили гендиректора "Охматдиту" Володимира Жовніра і міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко призначив виконувачем обов'язків директора лікарні Олександра Уріна.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні поранені.
Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.
10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.
Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.
Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.
Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.
Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.
Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.
У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.