Рада з відновлення Охматдиту повністю сформована: хто увійшов до складу

Рада з відновлення Охматдиту повністю сформована: хто увійшов до складу

Розбирання завалів одного з корпусів дитячої лікарні Охматдит
Розбирання завалів одного з корпусів дитячої лікарні Охматдит, Київ, 8 липня 2024 р. Суспільне Новини/Олександр Магула

Персональний склад Ради з відновлення дитячої лікарні "Охматдит", поруйнованої ракетною атакою РФ 8 липня, повністю сформований і затверджений наказами Міністерства охорони здоров'я. Сьогодні, 20 серпня, Рада збереться на засідання у повному складі.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

До Ради увійшло 15 людей. Це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, учасники від громадськості, а також по одному представнику Міністерства охорони здоров'я України та Охматдиту.

Склад Ради з відновлення Охматдиту:

  • Яко Сільє, постійний представник Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні
  • Донатас Буткус, радник-посланник Посольства Литовської Республіки в Україні
  • Ігор Кацитадзе, спеціаліст з охорони здоровʼя Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні
  • Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ "Національна енергетична компанія Укренерго"
  • Назар Купибіда, член Ради Директорів, віцепрезидент з фінансів АТ "Концерн ГАЛНАФТОГАЗ"
  • Юлія Висоцька, директор ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання "ПРАКТИКА"
  • Євгеній Гончар, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг МОЗ України
  • Олена Ларіна, провідний фахівець з внутрішнього контролю Охматдит
  • В’ячеслав Биков, Член правління, виконавчий директор БФ "Таблеточки"
  • Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного Фонду "Відродження"
  • Інна Іваненко, виконавча директорка БФ "Пацієнти України"
  • Тарас Лилик, заступник Голови Ради директорів з питань діяльності експертних організацій Конфедерації будівельників України
  • Світлана Рева, віцепрезидентка ГС "Міждержавна гільдія інженерів консультантів"
  • Марина Маменко, голова правління ГС "Українська Академія Педіатричних Спеціальностей"
  • Наталія Оніпко, президентка та засновниця БО "Благодійний фонд «Запорука"

Як зазначив Віктор Ляшко, сьогодні Рада збереться у повному складі. Учасники розглянуть поетапний план відновлення Охматдиту та нададуть рекомендації щодо його виконання.

Раніше ми повідомляли, генерального директора Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Володимира Жовніра відсторонили від виконання обов'язків до завершення перевірок щодо відновлення будівель лікарні після російської атаки 8 липня.

Що відомо про відбудову корпусу "Охматдиту"

Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.

Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.

25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.

Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.

Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні поранені.

Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.

10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.

Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.

Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.

Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.

Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.

Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.

У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.

На початок