Ситуація в енергосистемі: 21 червня у Києві та області діятимуть графіки відключень

Ситуація в енергосистемі: 21 червня у Києві та області діятимуть графіки відключень

Графіки відключень електроенергії в Києві та області на 21 червня
Лампочка. Pexels/Brett Sayles

21 червня для столиці і Київської області графіки стабілізаційних відключень електроенергії будуть застосовуватись упродовж усієї доби: з 00:00 до 24:00.

Про це інформує компанія ДТЕК у своєму Telegram.

Переглянути графіки відключень для Київської області та Києва можна на сайті ДТЕК.

Ліміти на споживання електрики встановлені за вказівкою НЕК "Укренерго". 21 червня з 00:00 до 06:00, а також у період з 13:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим.

У компанії зазначили, що головна причина стабілізаційних вимкнень — наслідки семи ракетних ударів РФ по українських електростанціях.

Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж енергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту залучають імпорт енергії з країн Європи. Однак цього не вистачає для підтримки балансу в системі, тому Диспетчерський центр "Укренерго" змушений застосовувати заходи обмеження для промислових і побутових споживачів.

Енергетики додатково поінформують у разі зміни ситуації в енергосистемі.

Уночі 20 червня росіяни завдали нового масованого удару по енергооб'єктах України. Це була сьома масштабна атака РФ на енергетику, починаючи з 22 березня 2024 року.

За уточненими даними, росіяни вдалися до комбінованого обстрілу ракетами і дронами. Унаслідок атаки 20 чернвя постраждали семеро енергетиків. Пошкоджене також обладнання на енергооб'єктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях. Були також пошкодження в мережах обленерго у Київській області.

У ДТЕК повідомили, що внаслідок російської атаки вночі 20 червня пошкоджено обладнання однієї з теплоелектростанцій компанії.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.

На початок