Скоротили втричі: у скількох будинках Києва не вимикають світло за графіками

Скоротили втричі: у скількох будинках Києва не вимикають світло за графіками

У Києві втричі зменшилась кількість багатоповерхівок, де не вимикають електроенергію через спільну мережу з об'єктами інфраструктури. Тепер таких будинків у столиці 4% від загальної кількості.

Про це повідомила у Facebook компанія ДТЕК "Київські електромережі".

На початку застосування графіків відключень у Києві світло не вимикали в багатоповерхівках, електрика до яких подавалась одними лініями з лікарнями та іншими критичними об'єктами. У жовтні 2022 року таких будинків було 1497 або 12% від загальної кількості.

Енергетики працювали над впровадженням справедливого розподілу обмежень між клієнтами. Схеми живлення критичної інфраструктури оптимізували, від'єднавши інфраструктурні об'єкти від побутових споживачів.

Нині в Києві налічується 510 житлових будинків, де немає стабілізаційних відключень. Це 4% від житлового сектору міста, зазначили у ДТЕК.

"Це забезпечує справедливі та рівні умови електропостачання для всіх киян", — наголошують у компанії.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

В "Укренерго" поінформували, що головна причина застосування обмежень — наслідки шести ракетних ударів російських військ по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак.

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.

На початок