На Київщині відновлюють гімназію за норвезькі кошти

На Київщині відновлюють гімназію за норвезькі кошти

Ремонт у гімназії в селі Андріївка
Ремонт у гімназії в селі Андріївка. Вадим Токар/Telegram

У Макарівській громаді на Київщині триває ремонт в Андріївській гімназії. Будівельні роботи виконують за підтримки Норвезької ради у справах біженців (NRC) в рамках укладеного меморандуму про співпрацю.

Про це повідомляє у Telegram Макарівський селищний голова Вадим Токар.

Зазначається, що на початку повномасштабного вторгнення село Андріївка опинилося в окупації та стало епіцентром бойових дій. Будівля гімназії значно постраждала: були вибиті вікна, пошкоджені покрівля, система опалення та внутрішнє оздоблення, повністю зруйновані будівлі дитячого садочка та харчоблоку.

На Київщині
Приміщення гімназії в селі Андріївка. Вадим Токар/Telegram

"Незважаючи на всі складнощі, ми розпочали активні роботи з відновлення освітнього закладу — відновили вікна, систему опалення, покрівлю та комфортне укриття, відкрили групу дитячого садочка, де знову лунає веселий дитячий сміх", — сказав Токар.

Також на другому поверсі школи замінили пошкоджену електропроводку, провели шпаклювання та фарбування стін, облаштували стелю та туалет. Наразі роботи тривають на першому поверсі, де ремонтують вхідну групу.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки. Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.

На початок