Найбільший у громаді: на Київщині почали відновлювати ліцей

Найбільший у громаді: на Київщині почали відновлювати ліцей

Макарівський ліцей
Макарівський ліцей №1. Вадим Токар/Telegram

У селищі Макарів на Київщині розпочали ремонт у найбільшому в громаді ліцеї №1. Роботи виконуються в межах "Програми з відновлення України" і спільної ініціативи України та Європейського інвестиційного банку.

Про це повідомляє у Telegram Макарівський селищний голова Вадим Токар.

Зазначається, що на початку березня 2022 року російські снаряди значно пошкодили приміщення ліцею. Була повністю зруйнована їдальня, вибиті всі вікна, значних пошкоджень зазнали навчальні приміщення. Після деокупації, щоб зберегти будівлю закладу, громада провела протиаварійні роботи.

Наразі в рамках проєкту заплановано:

  • термомодернізація школи
  • заміна покрівлі
  • оновлення систем водопостачання та водовідведення
  • заміна електропроводки та системи опалення
  • внутрішній ремонт приміщень.

"У підвальному приміщенні ліцею облаштують сучасне укриття. Також створять всі належні умови для навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Наразі підрядники виконали підготовчі роботи: повністю демонтували внутрішнє оздоблення ІІІ поверху та стару систему опалення", — сказав Токар.

Згідно з календарним планом завершення усіх робіт заплановано на 2025 рік. Діти зможуть навчатися в оновленому закладі освіти в комфортних та безпечних умовах, зауважив селищний голова.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки. Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.

На початок