На Київщині триває відбудова зруйнованих росіянами шкіл і дитсадків. Скільки закладів відновили

На Київщині триває відбудова зруйнованих росіянами шкіл і дитсадків. Скільки закладів відновили

На Київщині відновили 198 закладів освіти, пошкоджених через російське вторгнення
Відбудова школи в с. Плоске на Київщині, жовтень 2023 р. Фото: КОВА

На Київщині відновили повністю або частково 198 закладів освіти. Серед них — 122 школи та 71 садочок. Планується відбудова ще понад сорока освітніх установ, які були пошкоджені через російське вторгнення.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Він нагадав, що через російську агресію на Київщині руйнувань зазнали загалом 244 школи, садочки, заклади позашкільної та профтехосвіти.

Найближчим часом заплановані ремонти 15 дитсадків. У 9 дошкільних закладах роботи вже тривають. Також відбудують ще 28 шкіл у Баришівській, Великодимерській, Гостомельській, Макарівській, Калитянській, Бучанській, Білогородській, Гатненській, Вишневій, Дмитрівській, Боярській та Іванківській громадах.

Відновлення фінансують за кошти бюджетів різних рівнів, з допомогою європейських донорів та благодійних організацій.

Крім того, в області тривають роботи з облаштування укриттів у закладах освіти. Наразі їх будують у 18-ти школах та дитсадках. У сховищах 26 закладів освіти тривають капремонти. Більшість об'єктів готові на 80%, зазначив Руслан Кравченко.

Очільник КОВА додав, що в 14 освітніх установах Київщини встановили модульні укриття, ще 6 — з'являться найближчим часом.

Загалом у школах та садках Київської області нині облаштовані понад 1,2 тис. укриттів.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об'єктів. Основний "удар" припав саме на житло — 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів. У жовтні вдалося відбудувати 13 тисяч будівель і споруд, ще близько 15 тисяч — чекають на відновлення.

У межах Програми "ВідновиДІМ" ремонтують 95 будинків, зокрема 63 проєкти повністю або частково завершені. Найбільше багатоповерхівок відновлюють в Ірпені — 87. Крім того, 3 будинки ремонтують у Бучі, по 2 — у Макарові та Гостомелі, 1 — у Софіївській Борщагівці. Програма фінансується за гроші Євросоюзу.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

На початок