Домівка для понад 60 жителів: на Київщині ремонтують багатоповерхівку за кошти ФЛН

Домівка для понад 60 жителів: на Київщині ремонтують багатоповерхівку за кошти ФЛН

Будинок в Гостомелі на вул. Остромирській, 67
Будинок в Гостомелі на вул. Остромирській, 67. КОВА

Київщина продовжує відновлювати житловий фонд, який був пошкоджений під час повномасштабного російського вторгнення на територію регіону. Зокрема, триває ремонт 16-тиквартирного будинку в Гостомелі. Роботи проводяться коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що у будину, який розташований на вул. Остромирській, 67, до вторгнення проживало понад 60 людей. Під час активних бойових дій у 2022 році чотириповерхова споруда зазнала значних ушкоджень. У багатоповерхівці були зруйновані опорні конструкції, стіни, перекриття та покрівля. З ладу вийшли всі інженерні мережі. Будинок став непридатний для проживання.

Відновлення будівлі розпочалось восени 2023 року з демонтажу зруйнованих конструкцій. Після цього підрядник відновив металевий каркас будинку, виконав кладку стін та встановив монолітне перекриття. Також будівельники завершили влаштування технічного поверху та вставили вікна. Крім того, в будинку утеплили горище, облаштували крокви та встановили покрівлю.

"Наразі фахівці виконують утеплення фасаду з подальшим оздобленням. Ці роботи вже виконані на 50%. Крім того, будівельники проводять внутрішні роботи — встановлюють перегородки всередині приміщень. Стяжка підлоги, штукатурка стін вже завершена", — йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що відповідно до розробленого проєкту в будинку заплановане повне відновлення пошкоджених квартир та внутрішнього опорядження, облаштування вхідного тамбура, скління балконів. Також передбачено відновлення інженерних мереж. Електромонтажні роботи та встановлення систем вентиляції вже на завершальному етапі.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки. Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.

На початок