Волонтери біля дитячої лікарні облаштовують парк. Киянам пропонують обрати назву

Волонтери біля дитячої лікарні облаштовують парк. Киянам пропонують обрати назву

Волонтери облаштовують парк
Волонтери облаштовують парк біля Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Фото: Аннабелла Моріна/Facebook

У столиці біля Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 волонтери облаштовують територію. За ініціативи громадської організації "Почайна" тут запланували створити парк.

Про це повідомила у Facebook активістка, засновниця громадського руху "Почайна" Аннабелла Моріна.

Зазначається, що площа території біля Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 — понад 7 га. Вона знаходиться за адресою: Богатирська, 30. Головними відвідувачами є діти (хворі або на обстеженні) та їхні батьки. Особливості території: в парку є старий великий фонтан (зраз не працює), два дитячих майданчика, 3 старі зони відпочинку (потребують реконструкції), велика парковка.

За словами активістів, тут заплановано відновити майже 30 лав — замінінити старе дерево на нові дошки та пофарбувати. Також потрібно оновити старі бетонні споруди на майданчиках відпочинку та посадити дерева. Зокрема, до лікарні вже привезли перший автобус дерев та кущів, подарованих Національним Ботанічним садом імені М. Гришка.

"Оскільки створення цього парку біля Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 має загальноміське значення, дуже просимо вас, друзі, підключитись до обговорення назви", — сказала Моріна.

Пропонуються такі варіанти:

  • Богатирський парк
  • Сад майбутнього
  • Парк здоров'я

Можна запропонувати і свій варіант. Проголосувати потрібно за посиланням.

Що відомо про озеленення Києва

У столиці фахівці наповнюють онлайн-мапу дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на 25 січня "оцифровано" понад 203 тисячі зелених насаджень. Створення і наповнення онлайн-мапи дерев — це не тільки крок до відкритості даних, але і можливість провести чітку інвентаризацію міських зелених насаджень.

У березні цього року на бульварі Тараса Шевченка висадили 30 тополь, які подарували місту меценати. Сорт дерева походить з Північної Італії та не викликає алергічної реакції у людей. Дерево швидкозростаюче з добре розвиненою кореневою системою, а це означає, що воно стійке до міських умов.

У квітні у Парку Партизанської слави висадили 200 саджанців сосни. Допомагали в озелененні випускники столичних шкіл разом з українськими оборонцями. Більшу частину парку займає саме сосновий ліс.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було б озеленити не один сквер.

Із початку цього року з крон понад 4000 дерев фахівці видалили омелу в парках та скверах Києва. В основному були уражені тополі, клени, верби, берези та акація.

На початок