Гори сміття у заказнику та біля річки: Обухівщину заполонили стихійні сміттєзвалища

Гори сміття у заказнику та біля річки: Обухівщину заполонили стихійні сміттєзвалища

Обухівщину заполонили стихійні сміттєзвалища
Стихійне сміттєзвалище на території Обухівської громади. Facebook/ДЕІ

У Обухівському районі Київської області екологічні інспектори столичного округу менше ніж за два тижні ревізії натрапили на 24 несанкціонованих сміттєзвалища. Гори пляшок, побутових і будівельних відходів знайшли на землях природно-заповідного фонду, схилах ландшафтного заказника і на березі річки.

Про це інформує Державна екологічна інспекція столичного округу.

"З метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання та виявлення адміністративних правопорушень, держінспекторами у період 23 квітня 2024 року проведено огляд земельних ділянок на території Обухівської територіальної громади", — йдеться у повідомленні.

Екоінспектори розповідають, що виявили 24 несанкціонованих сміттєзвалища побутових відходів (змішаних, які за своїм складом подібні до відходів домогосподарств), біовідходів (відходи від зелених насаджень) та відходів будівництва.

"Встановлено факт засмічення земельних ділянок на землях природно-заповідного фонду, схил Ландшафтного заказника місцевого значення "Пролісок", на площі 150 кв.м побутовими відходами, пластиковою тарою та засмічення будівельними відходами прибережно-захисної смуги річки Красна в селі Григорівка на площі 139 кв.м", — йдеться у повідомленні.

Припис навести лад на території інспектори направили Обуховській міській раді.

Що відомо про сміттєзвалища на Київщині

У 2023 році Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно розташоване поблизу Яготина в Бориспільському районі.

Також виявили кілька несанкціонованих сміттєзвалищ поблизу Гостомеля та села Озера. А в самому Гостомелі — звалище з використаних автомобільних покришок.

У Бучі на Київщині поліція оштрафувала кількох місцевих жителів за засмічення довкілля. Вони погодилися за гроші вивезти сміття від клієнта, але скидали відходи у лісосмузі за містом.

У Бучанській громаді на Київщині виявили та ліквідували стихійне сміттєзвалище.У міській раді нагадують, що за порушення правил поводження з відходами правоохоронці можуть притягнути до відповідальності за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф.

Через незаконну утилізацію відходів на сміттєзвалищі поблизу Бородянки землям громади завдано шкоди майже на 630 млн грн. Сміття роками утилізували на полігоні, який до цього не пристосований, через що у ґрунт потрапили шкідливі речовини

Водночас Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA.

Загалом на Київщині планують запустити три лінії переробки будівельних відходів, які накопичуються в області через руйнування внаслідок російської агресії.

На початок