У Київській області ліквідували стихійне сміттєзвалище

У Київській області ліквідували стихійне сміттєзвалище

Сміттєзвалище
Сміттєзвалище між селами Мироцьке та Блиставиця. Бучанська міська рада/Telegram

У Бучанській громаді на Київщині виявили та ліквідували стихійне сміттєзвалище.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що під час двомісячника з санітарного прибирання території громади, комунальники виявили стихійне звалище сміття на узбіччі дороги між селами Мироцьке та Блиставиця.

Комунальні служби оперативно ліквідували незаконне сміттєзвалище, наводячи лад і чистоту на вулицях населених пунктів.

"Закликаємо громадян дотримуватись законодавства про поводження з відходами. А саме — не створювати стихійних сміттєзвалищ, а укладати офіційні договори на вивезення сміття зі спеціалізованими компаніями", — йдеться у повідомленні.

У міській раді нагадують, що за порушення правил поводження з відходами правоохоронці можуть притягнути до відповідальності за ст. 152Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф. Громадяни можуть сплатити від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів. Посадовці та підприємці — від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що відомо про сміттєзвалища на Київщині

У 2023 році Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно розташоване поблизу Яготина в Бориспільському районі.

Також виявили кілька несанкціонованих сміттєзвалищ поблизу Гостомеля та села Озера. А в самому Гостомелі — звалище з використаних автомобільних покришок.

У Бучі на Київщині поліція оштрафувала кількох місцевих жителів за засмічення довкілля. Вони погодилися за гроші вивезти сміття від клієнта, але скидали відходи у лісосмузі за містом.

Через незаконну утилізацію відходів на сміттєзвалищі поблизу Бородянки землям громади завдано шкоду майже на 630 млн грн. Сміття роками утилізували на полігоні, який до цього не пристосований, через що у ґрунт потрапили шкідливі речовини

Водночас Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA.

Загалом на Київщині планують запустити три лінії переробки будівельних відходів, які накопичуються в області через руйнування внаслідок російської агресії.

На початок