"Буча 2022": італійці презентували проєкт Меморіального комплексу

"Буча 2022": італійці презентували проєкт Меморіального комплексу

До Бучі Київської області приїхав італійський дизайнер Паоло Койя. Він протягом восьми років живе в Україні та активно допомагає громадянам від початку повномасштабного вторгнення. Наразі він планує створити у Бучі Меморіальний комплекс.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що для того, щоб увіковічнити пам'ять про російську військову агресію та окупацію Бучанської громади, дизайнер запропонував створити Меморіальний комплекс "Буча 2022". Він стане історичним свідоцтвом тих подій і буде присвячений майбутнім поколінням.

"Меморіал матиме не лише архітектурні споруди, але й функціональні об'єкти для реабілітації та відродження українців. Особливою складовою комплексу стануть викарбувані імена всіх цивільних осіб, загиблих від рук російських окупантів", — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Бучу планують відбудовувати за американським проєктом. Свої розробки по відновленню міста представили студенти Пенсильванського університету у рамках програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab.

Також у Бучанській громаді планують реалізувати проєкт Bucha Tehno Garden. Це — індустріальний парк, що включатиме, зокрема, логістичні, індустріальні та соціальні кластери. Молодь розроблятиме просторові та програмні рішення індустріального парку. Зокрема, вирішуватимуть питання розвитку території поблизу аеропорту "Антонов".

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. За словами, міського голови Анатолія Федорука, у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

На початку 2023 року міський голова Федорук поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У місті реалізовується проєкт "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. Планується звести 12 нових та відремонтувати ще 80 пошкоджених будівель, повністю замінити комунікації та дорожнє покриття

У березні 2023 року міський голова Бучі повідомив, що за програмою "ВідновиДІМ" у місті можна буде відновити 147 будинків. Учасниками програми можуть стали лише ОСББ.

У місті, зокрема, ремонтують житловий багатоквартирний будинок по вулиці Нове Шосе, в який влучив російський артснаряд. Відбудова стартувала зі зміцнення фундаменту і стін, щоб уникнути можливих подальших руйнувань, адже вибух пошкодив опорну частину будівлі.

У вересні 2023 року розпочалося зведення двох секцій житлового будинку по вулиці Бориса Гмирі, 11/6. Будівля була частиною житлового комплексу "Нова Буча".

На початок