В одному з ліцеїв Київщини збудували нове укриття

В одному з ліцеїв Київщини збудували нове укриття

Укриття в ліцеї
Укриття в ліцеї №4 у Броварах. фото: КОВА

У Київській області в одному із навчальних закладів побудували нове сховище. Воно займає майже на 300 кв.метрів і розраховане на 250 людей.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що будувати укриття у Броварському ліцеї №4 розпочали у серпні минулого року. Роботи виконувалися на умовах співфінансування — за кошти державної субвенції та громади.

У КОВА поінформували, що до цього часу ліцей взагалі не мав укриття на території. Діти навчалися у дві зміни. Під час тривоги учні користувалися сховищем, яке облаштовано у житловому будинку поруч та розраховане на 540 людей. Наразі учні з 1-4 класів під час небезпеки йтимуть до новозбудованого укриття у дворі ліцею. Воно розраховане на 250 дітей.

"Укриття має два входи. Є всі необхідні умови для безперешкодного пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Як працює спеціальний для цього ліфт перевірили одразу", — сказав голова КОВА Руслан Кравченко.

На Київщині
Укриття в ліцеї №4 у Броварах. Фото: КОВА

За його словами, сховище також обладнане генератором, є санітарні вузли, медичний блок, кімната для зберігання продуктів. Там встановили сучасну вентиляційну систему, є запаси питної води. Під час тривоги діти зможуть продовжити навчання, адже там встановили мультимедійне обладнання. Приміщення також можна використовувати для проведення позашкільних занять.

Голова КОВА також поінформував, що на сьогодні вже облаштовано понад 1,2 тис. укриттів в закладах освіти. Наразі робота триває.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.

Наприкінці минулого року КОВА запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності". Функціонал чат-боту дозволяє вибирати, куди сховатися чи де підзарядитися, за геолокацією і вручну. Він показує всі найближчі "пункти" й укриття та відстань до них. Також їх можна шукати за населеним пунктом. Щоб відфільтрувати весь список, потрібно почати вписувати адресу або назву необхідного місця.

У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.

Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.

Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.

На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.

На початок