У Києві "оцифрували" понад 200 тисяч дерев

У Києві "оцифрували" понад 200 тисяч дерев

У Києві "оцифрували" понад 200 тисяч дерев
Парк у Києві. Фото (ілюстративне): Солом'янський ландшафтний парк/Facebook

У Києві триває робота з наповнення онлайн-мапи дерев, що перебувають на балансі міста. Станом на 25 січня "оцифровано" понад 203 тисячі зелених насаджень.

Про це повідомляє заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

Зазначається, що створення і наповнення онлайн-мапи дерев — це не тільки крок до відкритості даних, але і можливість провести чітку інвентаризацію міських зелених насаджень.

"Цей ресурс допоможе зрозуміти, скільки дерев у столиці, в якому стані вони перебувають. Ідеться про всі балансові території міста — а отже як про вуличні насадження, так і дерева, що ростуть у парках і скверах", — сказав Прокопів.

київв
Мапа оцифрованих дерев у Києві. Фото: КМДА

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, наразі "оцифровані" всі дерева вздовж вулиць десяти районів столиці. Він поінформував, що наразі комунальники закінчують "оцифровувати" дерева в парках та скверах столиці.

У Деснянському районі робота з наповнення карти вже повністю завершена. На фінальному етапі робота у Солом'янському, Святошинському та Дніпровському районах.

Паралельно з наповненням карти йде робота з відповідними структурними підрозділами адміністрації та правоохоронними органами щодо безпечного оприлюднення інформації для широкого кола користувачів. Онлайн-мапа міститиме фотографію кожного "оцифрованого" дерева, дані про його місцезнаходження, вид, діаметр стовбуру та висоту, підсумували в КМДА.

Що відомо про озеленення Києва

Минулого року у столиці фахівці відновили створення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на липень, майже 70 тисяч "оцифрували". Також в столиці тестували "торби" для поливу дерев.

Комунальники висаджували квіти за популярним у світі принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовували здебільшого для тематичних клумб. Садили також лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Загалом протягом вересня-жовтня цього року у столиці висадили понад 1,7 тисяч дерев, майже 24 тисячі кущів та близько 900 тисяч багаторічних квітів. Озеленення у місті тривало практично щодня.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було б озеленити не один сквер.

На початок