На Київщині ліквідували незаконне сміттєзвалище

На Київщині ліквідували незаконне сміттєзвалище

У Київській області інспектори Державної екологічної інспекціі Столичного округу виявили в одній із громад сміттєзвалище. Протягом двох місяців незаконний смітник ліквідували.

Про це у Facebook повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу.

Зазначається, що у лютому 2024 року на території Гатненської сільської ради екоінспектори оглянули несанкціоноване сміттєзвалище. Інформація про смітник надійшла ДЕІ Столичного округу через систему Міндовкілля "Екозагроза".

"Екоінспектари виявили засмічення земель комунальної власності побутовими відходами та відходами будівництва на площі 180 м². Інспекцією видано вимогу Гатненській ТГ в найкоротший термін здійснити заходи щодо ліквідації відходів", — йдеться у повідомленні.

В екоінспекції поінформували, що на початку квітня цього року вже був результат — Гатненська сільська рада ліквідувала сміттєзвалище, яке забруднювало навколишнє середовище.

Раніше повідомлялося, що в Яготинській громаді планують побудувати сміттєпереробний комплекс, щоб позбутися найбільшого в регіоні стихійного сміттєзвалища. Воно існує в місті з 1971 року і за цей час розрослося до площі у 11 гектарів.

Наразі в гомаді виділили землю для полігону твердих побутових відходів. Є попередня домовленість про спільне використання такого комплексу із сусідніми громадами. Нині необхідна розробка проєктно–кошторисної документації для такого будівництва.

Що відомо про сміттєзвалища на Київщині

У 2023 році Державна екологічна інспекція Столичного округу виявила найбільше несанкціоноване сміттєзвалище Київщини. Воно розташоване поблизу Яготина в Бориспільському районі.

Також виявили кілька несанкціонованих сміттєзвалищ поблизу Гостомеля та села Озера. А в самому Гостомелі — звалище з використаних автомобільних покришок.

У Бучі на Київщині поліція оштрафувала кількох місцевих жителів за засмічення довкілля. Вони погодилися за гроші вивезти сміття від клієнта, але скидали відходи у лісосмузі за містом.

Через незаконну утилізацію відходів на сміттєзвалищі поблизу Бородянки землям громади завдано шкоду майже на 630 млн грн. Сміття роками утилізували на полігоні, який до цього не пристосований, через що у ґрунт потрапили шкідливі речовини

Водночас Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA.

Загалом на Київщині планують запустити три лінії переробки будівельних відходів, які накопичуються в області через руйнування внаслідок російської агресії.

На початок