Перейти до основного змісту
У Київській області затримали браконьєрів

У Київській області затримали браконьєрів

Улов браконьєрів, риба
Улов браконьєрів, 6 квітня 2024 року, річка Роставиця, с. Матюші Білоцерківського району. Фото: Київський рибоохоронний патруль/Facebook

У Білоцерківському районі Київщини рибоохоронний патруль спільно з поліцією затримали правопорушників. Вони ловили рибу сітками із човна.

Про це повідомляє у Facebook Київський рибоохоронний патруль.

Зазначається, що 6 квітня на річці Роставиця в с. Матюші правоохоронці викрили 2 порушення Правил рибальства. Державні інспектори вилучили 6 сіток по 100 метрів, рибу та 2 човни.

"Нараховано збитків завданих рибному господарству на суму понад 336 тис. гривень. Порушники здійснювали незаконний вилов сітками з човна. Було виловлено 202 екземпляри різних видів водних біоресурсів: плітка, судак, карась, лящ, короп, товстолобик, йорж, раки", — йдеться у повідомленні.

На місце події викликали правоохоронців територіального підрозділу поліції для проведення слідчих дій. На порушників склали протоколи за ч.4 ст.85Грубе порушення правил рибальства (із застосуванням заборонених знарядь лову, без дозволу на вилов водних живих ресурсів та з перевищенням лімітів або встановленої правилами любительського і спортивного рибальства добової норми вилову) КУпАП. Їм загрожує штраф від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Київський рибоохоронний патруль закликає українців бути відповідальними та дотримуватися вимог природоохоронного законодавства.

"Якщо ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на "гарячу лінію" за номером (099) 341 73 18", — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що у Вишгородському районі Київщини рибоохоронний патруль спільно з поліцією затримали трьох чоловіків, які ловили рибу сітками під час нересту. Через дії браконьєрів збитки рибного господарства оцінили у майже 690 тис. гривень. Інспектори вилучили в рибалок 163 кг плітки, ляща, плоскирки, чехоні, карася сріблястого, синця, судака, білоочки та головня.

У лютому 2024 року на водоймах Київщини виявили 62 випадки, коли громадяни порушили правила рибальства. Зокрема, зафіксовані факти вилову риби, занесеної до Червоної книги. Збитки рибному господарству від браконьєрів перевищили мільйон гривень.

Рибалок раніше попереджали, що на Київщині з 15 лютого у всіх рибогосподарських водних об'єктах діятиме заборона на вилов щуки на період нересту. Обмеження тривали до 31 березня.

Топ дня

Вибір редакції

На початок