Триматимуть під вартою 60 діб: ВАКС призначив запобіжний захід судді Віктору Глиняному

Триматимуть під вартою 60 діб: ВАКС призначив запобіжний захід судді Віктору Глиняному

Сьогодні, 8 грудня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора САП та застосував до судді Віктора Глиняного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Це один з чотирьох суддів Київського апеляційного суду, підозрюваних в корупції.

Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

Зазначається, що підозрюваного взяли під варту у залі суду. Як альтернативу, суддя визначив йому заставу у розмірі 4 997 608 грн.

"У разі внесення застави у визначеному слідчим суддею розмірі вважатиметься, що до підозрюваного застосований запобіжний захід у вигляді застави", — йдеться у повідомленні.

В такому разі на нього покладатимуться обов'язки:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду
  • не залишати Києва, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора та суду
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи
  • утриматись від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду
  • здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби у Києві свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну
  • носити електронний засіб контролю.

Що відомо про викриття суддів Київського апеляційного суду

29 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні хабаря у $35 тисяч за скасування арешту майна на повітряні судна.

За даними джерел Суспільного, йдеться про таких суддів: Юрій Слива, Віктор Глиняний, Ігор Паленик та В'ячеслав Дзюбін.

Вони розглядали одну з апеляцій колишнього керівника "Мотор Січ" Богуслаєва, обвинуваченого в колабораційній діяльності, спонсоруванні тероризму, перешкоджанні роботі ЗСУ та інших злочинах.

Прокурор у цій справі розповів, як розподілили $35 тисяч: Дзюбін залишив $10 тисяч собі, а решту передав Паленику. Вдома той замінив мічені купюри та сформував дві рівні частини по $8300 для своїх колег. Суддя Слива отримав гроші у пакеті від розчинної кави, а суддя Глиняний — у рекламній брошурі інтернет-провайдера.

4 грудня Вища рада правосуддя дозволила утримувати під вартою чотирьох суддів Київського апеляційного суду. Однак сам запобіжний захід обиратимуть під час розгляду справи.

5 грудня, для судді Ігоря Паленика ВАКС призначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 3 лютого з можливістю внести заставу 4 мільйони грн. 6 грудня — для судді Юрія Сливи призначили запобіжний захід — тримання під вартою на два місяці із заставою 2,5 мільйони гривень.

На початок