Перейти до основного змісту
Енергоефективна програма "70/30": у Києві перевірили процес утеплення будинків

Енергоефективна програма "70/30": у Києві перевірили процес утеплення будинків

Енергоефективна програма "70/30": у Києві перевірили процес утеплення будинків
. Утеплення фасаду будинку. Фото: КМДА

У Києві із жовтня цього року відновили конкурсну програму співфінансування енергоефективних проєктів 70/30%. Місто спрямувало на ці потреби близько 200 млн грн, а третину інвестували у свої будинки самі мешканці.

Про це повідомила пресслужба Кивської міської державної адміністрації (КМДА).

Зазначається, що термомодернізація будинків часткова або комплексна: утеплення, заміна вікон, дверей, модернізація теплових пунктів тощо, допомагає економити енергетичний ресурс. Житловий фонд менше споживає тепла, що, відповідно, зменшує обсяги використання природного газу.

енергетика
Будинок, який утеплюють за програмою "70/30". Фото: КМДА

Зокрема, в рамках програми "70/30%" модернізують житлово-будівельний кооператив (ЖБК) "Молодіжний-12" по вул. Антоновича. Там триває масштабний проєкт з утеплення фасаду трьох житлових будівель.

"ЖБК бере участь у програмі вже 4 роки і місто допомогло більшою частиною коштів — 70% від загальної вартості. Завдяки цьому мешканці замінили освітлення, модернізували будинкові мережі, замінили вікна і двері, а наразі майже завершують утеплення фасаду",— каже заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

енергетика
Утеплення фасаду будинку. Фото: КМДА

За його словами, загалом вартість усіх виконаних робіт понад 28 млн грн, із яких 9,9 млн грн зібрали та інвестували мешканці. При цьому кошти поступово акумулювались за рахунок щомісячної плати. Вкладені кошти мають швидко окупитися за рахунок економії на комунальних послугах: опаленні та електроенергії.

Заступник голови КМДА поінформував, що програма "70/30%" — одна з пріоритетних програм, яку місто наразі фінансує в умовах воєнного стану. Цього року із бюджету виділили близько 200 млн. грн. Адже мова йде про оновлення житла та приведення його до базових енергоефективних стандартів.

Зараз у роботі або на завершальній стадії понад 150 об'єктів, де впроваджують енергоефективні заходи: встановлюють або реконструюють теплові пункти, утепляють фасад, замінюють вікна та двері на енергоефективні тощо, підсумували у КМДА.

Що відомо про енергоефективні проєкти у Києві

У Києві до 22 грудня цього року міська державна адміністрація прийматиме заявки для участі у конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" на 2024 рік. Проєкт дає змогу мешканцям житлових будинків, у яких створені ОСББ та ЖБК, збільшити їх енергоефективність. У подальшому це вплине на вартість комунальних послуг.

Раніше КМДА приймала заявки для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" з 28 листопада до 28 грудня минулого року. Потому продовжили на місяць прийом заявок — до 1 лютого 2023 р.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.

Що відомо про нинішній опалювальний сезон у Києві

Цього року у межах підготовки до зими з міського бюджету Києва спрямували понад 1 млрд грн на ремонт обладнання теплоджерел, що були пошкоджені внаслідок російських обстрілів.

Столиця розпочала підключати до тепла об'єкти соціальної інфраструктури — лікарні, школи, садки — за заявками їхніх керівників 9 жовтня.

16 жовтня у Києві теплоносій почали подавати у житлові будинки. У КМДА пояснили, що на повний запуск системи централізованого опалення у місті знадобиться кілька днів. 18 жовтня з теплом були близько 4 000 об'єктів житлового фонду та соціальної сфери.

20 жовтня опалення увімкнули у 7 175 будівлях. Здебільшого це лікарні, школи та дитсадки, а також житлові багатоповерхівки. 25 жовтня у столиці до тепла підключили загалом 10 169 будівель житлового фонду та соціальної сфери. Зокрема, з опаленням — 8 487 домівок киян.

Наприкінці жовтня міський голова повідомив, що у Києві комунальники виконали всі заплановані й необхідні для старту опалювального сезону роботи. До тепла підключили всі будинки, що знаходяться в управлінні комунальних керуючих компаній. А також майже всі заклади соціальної сфери.

Також Віталій Кличко пообіцяв, що боржників за тепло не відключатимуть від системи опалення, але попросив жителів погашати заборгованість.

Топ дня
Вибір редакції
На початок