Перейти до основного змісту
Триметрову радянську зірку з обеліска на честь міста-героя Києва передали до музею

Триметрову радянську зірку з обеліска на честь міста-героя Києва передали до музею

Радянська зірка з обеліска на честь міста-героя Києва зберігатиметься в музеї
Демонтаж радянської зірки з обеліска на Галицькій площі, Київ, 4 листопада 2023 р. Фото: Комунальне підприємство "Київблагоустрій"/Facebook

Радянську зірку, яку 4 листопада зняли з обеліска на Галицькій площі в Києві (колишня площа Перемоги), передали на зберігання до Державного музею авіації України ім. О.К. Антонова.

Про це повідомляє у Facebook комунальне підприємство "Київблагоустрій".

Там зазначили, що бригада демонтажників підприємства провела "надскладну" роботу з очищення обеліска на честь-міста героя Києва від радянської символіки.

"Складність робіт полягала в тому, що конструкція досить об'ємна (близько 3 метрів висотою) та важить близько трьох тонн", — уточнили у "Київблагоустрої".

Зірку СРСР знімали частинами з висоти 42 метри. Для демонтажу використали спецтехніку. Комунальники також заручилися підтримкою рятувальників ДСНС.

Роботи на верхівці монумента тривали весь день. Зрештою демонтовані елементи радянської символіки перевезли на майданчик для зберігання Державного музею авіації України ім. О.К. Антонова.

Триметрову радянську зірку з обеліска на честь міста-героя Києва передали до музею
Обеліск на Галицькій площі позбувся символіки колишнього СРСР, Київ, 4 листопада 2023 р. Фото: Комунальне підприємство "Київблагоустрій"/Facebook

Декомунізацію обеліска здійснили на виконання доручення Департаменту територіального контролю КМДА.

Триметрову радянську зірку з обеліска на честь міста-героя Києва передали до музею
Обеліск на честь міста-героя Києва без радянської зірки, Київ, 4 листопада 2023 р. Фото: Комунальне підприємство "Київблагоустрій"/Facebook

Раніше у вересні з бічних панелей обеліска на Галицькій площі в Києві комунальники прибрали радянські зірки та анотаційну дошку російською мовою. А також замінили напис "1941" на "1939" рік, коли почалася Друга світова війна.

Що відомо про декомунізацію та дерусифікацію пам'ятників у Києві

У столиці 26 квітня 2022 року демонтували радянський монумент під Аркою дружби народів, саму арку перейменували. Тепер вона офіційно називається Арка Свободи українського народу.

Навесні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення об'єктів, пов'язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

Тогоріч у жовтні біля Національного транспортного університету в Києві активісти демонтували пам'ятник символу "руського міра" поету Олександру Пушкіну.

8 лютого у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову. 9 лютого демонтували пам'ятник генералу Миколі Ватутіну.

У травні 2023 року Мінкульт змінив охоронний статус двох радянських пам'ятників у Києві — учасникам Січневого повстання у Маріїнському парку та обеліск на честь міста-героя Києва на Галицькій площі (колишня Площа Перемоги).

1 серпня у Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризуба завершили до Дня Незалежності України.

Улітку 2023-го Київська міська рада підтримала петицію щодо демонтажу скульптури Пушкіна на Шулявці.

На пам'ятник російського поета Пушкіна у парку ім. Багряного в Києві повісили яскраву демаскувальну сітку, щоб прискорити процес дерусифікації.

Топ дня
Вибір редакції
На початок