У столиці демонтують радянську зірку з обеліска на честь міста-героя Києва, який знаходиться на Галицькій площі (до перейменування — площа Перемоги).
Про це повідомили в КМДА.
15 вересня працівники Департаменту територіального контролю демонтували елементи з обеліска, які підпадали під декомунізацію.
Комунальники прибрали зірки на бічних сторонах обеліска та анотаційну дошку російською мовою. А також змінили напис "1941" на "1939" рік, коли почалася Друга світова війна.
Що відомо про пам'ятники радянським і російським діячам у Києві
У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".
Тогоріч у жовтні біля Національного транспортного університету в Києві активісти демонтували пам'ятник символу "руського міра" поету Олександру Пушкіну.
У грудні 2022 року Київ ініціював переміщення пам’ятників радянської епохи. Підготували документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.
Міністерство культури рекомендувало КМДА демонтувати та перенести пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.
8 лютого у Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову. 9 лютого демонтували пам'ятник генералу Миколі Ватутіну.
У травні Мінкульт позбавив охоронного статусу два пам’ятники Пушкіну в Києві.