Історичні будівлі пивоварного заводу родини Шульца, яким понад 140 років, внесли до об'єктів культурної спадщини Києва.
Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
Пивоварня має історико-культурну цінність та внесена до переліку об'єктів ХІХ-ХХ століття, яким може загрожувати знищення або пошкодження. Тепер її також включили до об'єктів культурної спадщини столиці.
"Крім того, історична будівля має статус щойно виявленого об'єкту культурної спадщини", — зазначила директорка департаменту Марина Соловйова.
Історична будівля на Деміївці, зведена у 1860-1890 роках, опинилась під загрозою знищення. У лютому пивоварню Карла Шульца почали розбирати будівельники, проте втрутилась Київська міська прокуратура і роботи зупинились.
Що відомо про руйнування історичних будівель у Києві
У Києві почали розбирати історичну будівлю тролейбусно-трамвайного управління. Що кажуть у КМДА.
10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.
3 серпня на Подолі загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.
У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА відреагували на початок знесення 200-літнього будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій у Києві.
У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.
Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.