На столичному Подолі знесли старовинний будинок. Поліція розпочала кримінальне провадження

На столичному Подолі знесли старовинний будинок. Поліція розпочала кримінальне провадження

Доповнено
На столичному Подолі знесли старовинний будинок.У соцмережах зчинився скандал
Знесення 200-річної садиби на Подолі. Фото: Ксенія Семенова / Facebook

У четвер зранку, 10 серпня, забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Містяни викликали поліцію.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова у Facebook.

Будинок звели після великої пожежі 1811 року. З 1882 року садиба належала міщанину Харичкову, з 1898 року — сім'ї Єфросинії Кравченко.

Але садибу не було внесено до переліку пам'яток культурної спадщини. Згідно з документами, на цьому місці хочуть звести клубний будинок.

"Замовником виступає керуючий партнер юридичної компанії "Алєксєєв, Боярчуков і партнери" Сергій Боярчуков. Будинок не було внесено до переліку пам'яток культурної спадщини", — йдеться у дописі.

Минулого тижня будівлю обгородили будівельним парканом. Але столичний департамент благоустрою виніс припис з вимогою демонтувати будівельний паркан протягом трьох днів. Та замість паркану знесли будинок. Про це розповіла киянка Катерина Бутко, виклавши фото з місця події у Facebook.

"Отже, понад 200-річний будинок за адресою Ярославська, 13 б фактично знесено. Показово, що на будівельному паркані досі висить папірець від департаменту Благоустрою з вимогою демонтажу паркану ще від 1 серпня", — йдеться у дописі.

Місцеві жителі викликали поліцію, також на місце приїхали співробітники Департаменту благоустрою.

Будівельники не мають дозволів на проведення демонтажних робіт. Про це поінформував юрист і член організації "Центр розвитку міст" Дмитро Перов у Facebook. За його словами, цей будинок є одним із найстаріших дерев'яних садиб Києва.

Слідчі поліції Києва розпочали кримінальне провадження за фактом знесення будинку на вулиці Ярославській. Про це поліція Києва повідомила у Facebook.

І це вже не перша зруйнована історична будівля на столичному Подолі у серпні. Надвечір 3 серпня загорілася занедбана споруда, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.

На початок