У Києві планують створити електронний реєстр історичних будівель: за допомогою звертаються до містян

У Києві планують створити електронний реєстр історичних будівель: за допомогою звертаються до містян

У Києві шукають волонтерів для створення електронного реєстру історичних будівель
Об'єкти культурної спадщини у Подільському районі столиці. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

У Департаменті охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації заявили про намір створити електронний реєстр історичної забудови. Для допомоги у створенні переліку об'єктів шукають волонтерів.

Про це повідомив у Facebook активіст Дмитро Перов, якого нещодавно призначили на посаду заступника директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

"Перший крок на шляху реформування системи охорони історичної та культурної спадщини — це міський електронний перелік історичної забудови. Кожна історія в цьому місті — має бути пойменована, а отже і захищена", — йдеться у дописі посадовця.

За його словами, у департаменті шукають 20 волонтерів.

Потрібно гуляти архітектурним середмістям та фіксувати історичні будівлі, поінформував Дмитро Перов.

Що відомо про руйнування історичних будівель у Києві

У Києві почали розбирати історичну будівлю тролейбусно-трамвайного управління. Що кажуть у КМДА.

10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.

3 серпня на Подолі загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА відреагували на початок знесення 200-літнього будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій у Києві.

У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.

.

На початок