200-літню будівлю на Подолі, яку почали розбирати, обстежили представники КМДА

200-літню будівлю на Подолі, яку почали розбирати, обстежили представники КМДА

200-літній будинок на Подолі перевірив Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Інспекція будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13 у Києві. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА відреагували на початок знесення 200-літнього будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій у Києві. Представники відомства перевірили об'єкт і розповіли, яких заходів вживають для збереження пам'ятки.

Про це йдеться у дописі Департаменту охорони культурної спадщини КМДА у Facebook.

Зазначається, що працівники відомства двічі побували на території історичної будівлі по вул. Набережно-Хрещатицькій, 13, де здійснили огляд об'єкта.

Замовнику робіт вручили припис з відповідними пам'яткоохоронними вимогами. Будівельні роботи у споруді нині не проводяться.

Раніше у Департаменті інформували, що після повідомлення активістів про будівельні роботи на Набережно-Хрещатицькій, 13 представники КМДА зафіксували частковий демонтаж покрівлі старовинної будівлі.

"Аби попередити можливе знесення, вже надано доручення підпорядкованій установі розпочати дослідження та збір необхідних архівних, бібліографічних матеріалів по вказаному об'єкту для подальшого розгляду і надання пам'яткоохоронного статусу", — зазначається у повідомленні Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Що відомо про руйнування історичних будівель у Києві

10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.

3 серпня на Подолі загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.

У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.

На початок