Прокуратура Києва позивається до Мінкульту: вимагає внести до Державного реєстру три об'єкти культурної спадщини

Прокуратура Києва позивається до Мінкульту: вимагає внести до Державного реєстру три об'єкти культурної спадщини

Прокуратура Києва вимагає внести до Державного реєстру три об'єкти культурної спадщини
Об'єкти культурної спадщини у Подільському районі столиці. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Подільська окружна прокуратура Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до Міністерства культури та інформаційної політики України. Столичні прокурори вимагають внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України три об'єкти культурної спадщини в Подільському районі столиці.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Йдеться про "Контрактовий будинок" 1817 р., (вул. Межигірська, 1), "Старий академічний корпус" 1703-1740 рр. (вул. Г. Сковороди, 2) та "Новий академічний корпус" 1822-1846 рр. (вул. Г. Сковороди, 2).

Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, ці об’єкти становлять безспірну культурну цінність, йдеться у повідомленні.

"Відсутність відомостей про історичні пам’ятки в Реєстрі не забезпечує їх належного захисту, догляду та збереження й уможливлює незаконні дії щодо них", — наголошують у Київській міській прокуратурі.

Що відомо про руйнування історичних будівель у Києві

10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.

3 серпня на Подолі загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.

У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.

На початок