На Київщині розробили програму відновлення регіону до 2027 року

На Київщині розробили програму відновлення регіону до 2027 року

На Київщині розробили програму відновлення регіону до 2027 року
На Київщині розробили програму відновлення регіону до 2027 року. Фото: КОВА

На Київщині розробили програму з відновлення та розвитку регіону протягом 2023-2027 років.

Про це повідомили в Департаменті містобудування та архітектури КОВА.

У програмі визначені завдання та заходи для ефективного відновлення Київської області: пошкодженої інфраструктури, економіки та екології.

Для її реалізації обрали сім пріоритетних напрямів для розвитку регіону. А саме:

  1. пропозиції від територіальних громад щодо розміщення об’єктів промислового та сільськогосподарського виробництва, транспортних та інженерних споруд і мереж, закладів освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, природоохоронної сфери;
  2. надання адміністративних послуг;
  3. розвиток культурного та духовного середовища, туристичного потенціалу;
  4. захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  5. розвиток потенціалу територіальних громад області;
  6. відновлення закладів соціальної інфраструктури;
  7. створення безбар’єрного простору.

Програма також передбачає стратегічні цілі для підвищення конкурентоспроможності області.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок