На Київщині планують підтримувати поранених військових під час усього лікування

На Київщині планують підтримувати поранених військових під час усього лікування

На Київщині планують підтримувати поранених військових під час усього лікування
Військовий на реабілітації. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Київщині хочуть комплексно супроводжувати поранених військових та їх родини під час лікування.

Про це розповіла заступниця голови КОДА Леся Карнаух.

За її словами, планують отримувати інформацію про важкопоранених захисників щойно вони потраплятимуть до шпиталю. Їх супроводжуватимуть протягом лікування та надаватимуть необхідну підтримку родинам.

Зокрема, допомагатимуть оформлювати документи, шукати потрібних спеціалістів, підтримуватимуть психологічно військового та сім’ю.

Проєкт "Ментальне здоров’я – нейромережа Київщини" стане частиною програми ментального здоров'я "Ти як?" першої леді Олени Зеленської.

У межах реалізації обрали 4 ключові вектори роботи: медичний, соціальний, правовий та освітній. Зараз збирають інформацію про ті ініціативи, які вже діють на території Київщини від державних і громадських організацій, місцевих громад, представників міжнародної спільноти.

Що відомо про реабілітацію учасників бойових дій та цивільних у Києві

У Києві створять багатопрофільний реабілітаційний центр для військових. Рекомендації для його облаштування надав реабілітолог Адам Бадір, який втілював проєкти таких центрів в Ізраїлі, ОАЕ, Казахстані та інших країнах.

Також у столиці презентували модель відновлення психічного здоров’я для потерпілих під час війни.

З реабілітацією ветеранів Києву допомагає Польща. У грудні 2022 року до польського міста Тарнув поїхала чергова група ветеранів із Києва та членів їхніх родин.

Копенгаген теж має досвід реабілітації військових і готовий допомагати в цьому Києву, а зі створенням Центру допоможе Братислава.

Національний музей народної архітектури та побуту України стане місцем психологічної реабілітації військових та їхніх родин.

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи.

На початок