Збитки на будівництві Подільського мосту: перед судом постане керівник підприємства

Збитки на будівництві Подільського мосту: перед судом постане керівник підприємства

Збитки на будівництві Подільського мосту: перед судом постане керівник підприємства
. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Подільська окружна прокуратура Києва скерувала до суду обвинувальний щодо директора столичного комунального підприємства "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд". Його обвинувачують у службовій недбалості під час будівництва Подільського мосту, повідомляє Київська міська прокуратура.

За матеріалами слідства, комунальне підприємство та генпідрядник уклали договір щодо будівництва Подільського мосту.

"На виконання цього договору, у листопаді 2019 року генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання – посилених контейнерів, що забезпечують безпечний демонтаж/монтаж металоконструкцій облаштування арки на Подільському мосту", — йдеться у повідомленні.

Перед судом постане директор КП за збитки під час будівництва Подільського мосту.
Перед судом постане директор КП за збитки в 35 млн грн під час будівництва Подільського мосту. Фото: Київська міська прокуратура / Telegram

За висновком комплексної судової будівельно-технічної експертизи, будівельні роботи на суму понад 32 млн гривень документально не підтверджуються, проте були оплачені комунальним підприємством, поінформували в прокуратурі.

Крім того, керівник підприємства і генпідрядник підписали акти приймання виконаних будівельних робіт, до яких були внесені відомості про необґрунтоване завищення витрат на монтаж балок автопроїзду. Експерти встановили завищення вартості вказаних робіт на понад 3 млн грн.

За ч. 2 ст. 367 КК про службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки директору КП загрожує позбавленням волі від двох до п'яти років.

Раніше у цій справі прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти щодо генпідрядника за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також двох субпідрядників. У межах слідства вони відшкодували збитки на суму 3 млн грн.

Досудове розслідування інших фактів незаконного використання коштів під час будівництва Подільського мосту триває, додали в столичній прокуратурі.

Що відомо про будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві

Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому – готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.

Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.

Підготовчі роботи розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька.

У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.

У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.

У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенького мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.

На початок