Станом на ранок 8 червня міські та районні служби спільно з представниками поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій проінспектували понад 3,8 тисячі укриттів та сховищ із наявних 4,6 тисячі. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Зазначається, що придатні до використання майже 2,6 тисячі укриттів та сховищ, ще 683 — можуть бути укриттями за умови належного облаштування, 554 — не відповідають нормативним вимогам до приміщень, де можуть бути укриття.

"Під час інспекцій фіксували оперативність відкриття і доступ до укриттів. Так, вільний доступ забезпечений до 1866 об’єктів, протягом 5 хвилин доступ забезпечується до 718 об’єктів, закритими виявили 96 приміщень",— каже заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За його словами, за кожною адресою формується висновок щодо його стану та придатності незалежно від форми власності та балансоутримувача.

Він також поінформував, що протягом 2022-23 років у Києві провели понад 9 тисяч інспекційних виїздів, за результатами яких районним адміністраціям надавали доручення оперативно усунути недоліки.
Насамперед, йдеться про адреси, на які надходили зауваження від жителів. Загалом за цей період місто виділило районам як відповідальним розпорядникам коштів понад 1,2 млрд грн на ремонтні роботи у спорудах цивільного захисту.
Якщо приміщення перебуває в оренді чи приватній власності, статус укриття чи сховища з нього не знімається, тож доступ до нього під час повітряної тривоги має бути безперешкодним. Зараз усі райони оновлюють інформаційні таблиці на входах до укриттів, наносять на мапу нові укриття та напрямки руху до них,— підсумували в КМДА.
Що відомо про перевірки київських укриттів
За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри.
Спеціальна комісія працюватиме 10 днів та вибірково перевірятиме щодня кожен район столиці. Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.
Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.
У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.