На Софіївській площі у Києві фінішував "Мотопробіг єдності полонених Маріупольського гарнізону". Як повідомила кореспондентка Суспільного, так учасники хочуть нагадати, що захисники Маріуполя досі в російському полоні.
Вчора на своїх мотоциклах вони вирушили зі Львова до Рівного, з Рівного до Звягеля, зі Звягеля до Житомира, з Житомира до Києва і на Софійську площу.
"Я сам з Коростенського району, дізнався про цю акцію і без вагань вирушив до Львова. Їхали до Рівного, львівські хлопці супроводжували понад 50 мотоциклів. У Звягелі зустріли нас та організували там нічліг. Важко їм (військовослужбовцям — ред.) в полоні, а їхати на мотоциклі, щоб про них нагадати і звільнити — дуже легко”, — розповів один із учасників акції мотоцикліст Володимир.
Загалом приїхало понад 70 мотоциклістів. Організувала мотопробіг мама військового Національної гвардії України Надія Шевченко, її син вийшов з Азовсталі і сьогодні перебуває у російському полоні.
"Мій син проходив строкову службу в Маріуполі, він з своїми побратимами з перших днів боронив місто. Зв'язку з сином не має, востаннє говорили, коли він виходив з Азовсталі, це було 18 травня. Ми з чоловіком мотородина, люди відгукнулись на наш плач, біль", — говорить мама військовополоненого Надія Шевченко.
По приїзду на учасників мотопробігу чекали родичі військовополонених. Серед них і наречена одного з військовополонених Дар'я Жирова, вона розповідає, що її наречений вже рік в російському полоні.
"Рік моє серце в полоні разом з ним. Він дуже активна і добра людина, він політично підкований задля України. В них була надія, що їх не покинуть та врятують, але цього немає", — каже Дар'я.
Опісля усі організували мирну акцію, родичі в мікрофон розповідали про синів, чоловіків, татів які перебувають в полоні. Головне їх бажання — щоб захисники повернулися з полону додому.
Що відомо про захисників "Азовсталі"
20 травня, гарнізон, який утримував "Азовсталь" у захопленому РФ Маріуполі, отримав наказ — припинити оборону.
Міністерство оборони України заявило, що триматиме в секреті інформацію щодо перебігу перемовин про обмін українських бійців із заводу "Азовсталь", які опинились у російському полоні.
Президент Володимир Зеленський у червні 2022 року повідомив, що після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь", їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.
21 вересня Україна повернула з російського полону 215 захисників Маріуполя, зокрема 108 військових "Азову". Їх обміняли на кума президента РФ Віктора Медведчука.
Черговий обмін полоненими між Україною та Росією відбувся 26 квітня. Вдалося повернути 44 людини, серед них, зокрема, оборонці Маріуполя.