Відбувся черговий обмін полоненими, додому повернулися 44 людини

Відбувся черговий обмін полоненими, додому повернулися 44 людини

Важливо
Обмін полоненими з РФ 26 квітня 2023 року
. Обмін полоненими з РФ 26 квітня 2023 року. Фото: Телеграм Андрія Єрмака

Черговий обмін полоненими між Україною та Росією відбувся 26 квітня. Вдалося повернути 44 людини, серед яких двоє цивільних. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Як повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, серед них — 36 рядових та сержантів і 6 офіцерів. Це військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки.

"Люди захищали Маріуполь, "Азовсталь", Херсонщину, билися з ворогом на Сході. Також ми звільнили двох цивільних. Серед звільнених є поранені, яких ворог катував у полоні. Також є двоє чоловіків, дружин яких раніше звільнили з полону", — повідомив Єрмак.

Як повідомили в Координаційному штабі, до ЗСУ належать 19 звільнених, до ДПСУ — 11, ВМС — 7, НГУ — 2, ТрО — 3.

"Серед наших вояків шестеро офіцерів та 37 солдатів та сержантів", — йдеться у повідомленні.

Звільнені військовослужбовці воювали, зокрема, в Маріуполі, на Донецькому, Херсонському, Харківському, Луганському та Сумському напрямках. Серед них чимало поранених та з наслідками важких тортур.

Звільнено з полону також військового хірурга, який оперував поранених у військовому шпиталі в Маріуполі та організував масову медичну допомогу. Одному зі звільнених, командирові відділення, загрожував так званий "суд" із ув’язненням на тривалий термін.

Загалом на 26 квітня з полону звільнено вже 2280 українців, повідомили у Координаційному штабі.

24 квітня президент Володимир Зеленський під час пресконференції з главою естонського уряду на Житомирщині повідомив, що за час повномасштабної війни з російського полону на той момент вдалося звільнити 2238 людей.

Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Українанаближається до обміну “всіх на всіх” із Росією.

На брифінгу 16 квітня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими у співпраці з Головним управлінням розвідки МО та Офісом президента від початку повномасштабного вторгнення повернули в Україну 2235 людей.

Зокрема, Україна до Великодня повернула із Росії 130 військовополонених, які потрапили в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому та Херсонському напрямках.

Читайте також

Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

На початок