У Києві завершують відновлення житлових будинків, які пошкодили обстріли росіян — Кличко

У Києві завершують відновлення житлових будинків, які пошкодили обстріли росіян — Кличко

У Києві завершують відновлення житлових будинків, які пошкодили обстріли росіян — Кличко
. Відновлення будинків у Києві, пошкоджених обстрілами РФ Фото: КМДА

У столиці відремонтували 3 житлові будинки з найбільш пошкоджених російськими обстрілами. Наразі відновлювальні роботи в будинку на проспекті Свободи та двох будинках на вулиці Межовій у Подільському районі завершені. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на мера Віталія Кличка.

Мер нагадав, що ці 5-поверхівки 1960-х років будівництва постраждали одночасно у березні минулого року. Вибуховою хвилею і уламками вибило вікна та дверні балконні блоки, вхідні двері до під’їздів. Були зруйновані системи внутрішніх комунікацій, конструкції даху та покрівля. З’явилися тріщини на сходових клітинах та перегородках, стиках панелей, по кутах будівель усередині.

"На сьогодні будинки повністю оновлені, мають і сучасний утеплений фасад, у переважній більшості квартир зробили аварійний ремонт",— каже Кличко.

Мер міста поінформував, що наразі триває відновлення 2 багатоповерхівок на вулиці Глибочицькій. В один житловий будинок російська ракета влучила навесні минулого року, в сусідній — улітку.

Також днями до ушкоджених додалася ще одна багатоповерхівка в Святошинському районі, куди влучили уламки російського дрону. Цей будинок місто теж оперативно відновлюватиме,— зауважив мер Києва.

За словами Кличка, загалом у Києві ракетними обстрілами пошкоджені майже 700 будівель — інфраструктурних, соціальних об’єктів та житлових будинків. Вони зазнали пошкоджень різного ступеню. На відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету понад 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів виділив уряд.

Що відомо про відбудову Києва

У травні минулого року мер столиці Віталій Кличко розповів, що внаслідок російської агресії у Києві пошкоджено 390 будівель. Із них 222 – багатоквартирні будинки, 75 закладів освіти, 17 закладів охорони здоров’я, 11 закладів культури. Влітку місто почало відновлювальні роботи 11 житлових будинків, які зазнали найбільших руйнувань унаслідок обстрілів військ РФ.

Загалом на відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів надав уряд. Також Кабмін виділив 36,9 млн гривень для ліквідації наслідків ракетних обстрілів Києва, які сталися 10 жовтня 2022 року, та відновлення пошкоджених культурних об’єктів столиці.

У листопаді минулого року у Подільському та Святошинському районах завершили відновлювальні роботи у двох багатоповерхівках, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Ремонт 27-поверхового житлового будинку на проспекті Лобановського, 6А, в який 26 лютого влучила російська ракета, завершать навесні 2023 року.

Зруйнований дроном будинок по вулиці Жилянській у Києві не може бути відновлений. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Станом на січень 2023 року у Києві завершили роботи з відновлення 11 багатоповерхових будинків, які минулого року зазнали найбільших руйнувань унаслідок російських обстрілів.

На початок