Кличко показав, як відремонтували перші будинки, пошкоджені російськими обстрілами

Кличко показав, як відремонтували перші будинки, пошкоджені російськими обстрілами

Кличко показав, як відремонтували перші будинки, пошкоджені російськими обстрілами
Фото: Київська міська рада

У Подільському та Святошинському районах завершують відновлювальні роботи у двох багатоповерхівках, які були пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Мешканці цих будинків вже повертаються до своїх осель, повідомив мер Києва Віталій Кличко, який ознайомився з ходом відновлювальних робіт.

На фінішному етапі. Кличко показав, як ремонтують пошкоджені російськими обстрілами будинки
Будинок на проспекті Свободи Подільського району. Фото: КМДА

"Раніше ми перевіряли, як тривають роботи в будинках на вулицях Чорнобильській, Богатирській, на проспекті Валерія Лобановського. А сьогодні вже оглядаємо будинки на проспекті Свободи та вулиці Ірпінській, де роботи практично завершили. І люди повертаються у свої помешкання", — сказав Віталій Кличко.

П'ятиповерхівка на проспекті Свободи в Подільському районі була пошкоджена у березні цього року, коли за кілька метрів розірвався російський снаряд. У будинку — 74 квартири.

Вибух повністю зруйнував торцеву стіну, на інших стінах з’явилися тріщини. Вибуховою хвилею були вибиті всі віконні і балконні блоки. Дах пошкоджений на 50-60%. Від ударної хвилі місцями посипались цегляні міжквартирні та міжкімнатні перегородки. Вибух пошкодив інженерні мережі.

На сьогодні будівельні роботи на об’єкті на фінішному етапі: повністю відремонтований та утеплений фасад п'ятиповерхівки. Відновлені внутрішні комунікації. Майже завершений соціальний ремонт квартир, які постраждали від обстрілу.

На фінішному етапі. Кличко показав, як ремонтують пошкоджені обстрілами РФ будинки
Будинок на проспекті Свободи Подільського району. Фото: КМДА

До кінця року завершать і ремонтні роботи в трьох будинках поруч (на проспекті Свободи та вулиці Межовій), що також зазнали ушкоджень від вибухової хвилі. Там ремонтують та утеплюють фасад, тривають часткові ремонти у квартирах, зазначили у КМДА.

Будинок на вулиці Ірпінській Святошинського району також зазнав серйозних пошкоджень наприкінці березня. Від потрапляння у двір уламка російської ракети сталися аварійні руйнування конструкцій споруди.

На фінішному етапі. Кличко показав, як ремонтують пошкоджені обстрілами РФ будинки
Будинок на Ірпінській Святошинського району. Фото: КМДА

На сьогодні у цій 10-поверхівці повністю відремонтований фасад та місця загального користування. Практично завершені ремонти пошкоджених квартир і відновлення інженерних мереж. Відремонтовані ліфти в 3-му та 4-му під’їздах, повідомили у КМДА.

Що відомо

  • Як зазначив мер Києва Віталій Кличко, на початку літа влада столиці почала відновлювальні роботи 16 найбільш пошкоджених обстрілами військ РФ житлових будинків у Святошинському, Оболонському та Шевченківському районах.
  • У тарвні мер столиці Віталій Кличко розповів, що внаслідок російської агресії у Києві пошкоджено 390 будівель. Із них 222 – багатоквартирні будинки, 75 закладів освіти, 17 закладів охорони здоров’я, 11 закладів культури.
  • Загалом на відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів виділив уряд, зауважили у Київській міській раді.
  • Кабінет міністрів виділив 36,9 млн гривень для ліквідації наслідків ракетних обстрілів Києва, які сталися 10 жовтня 2022 року, та відновлення пошкоджених культурних об’єктів столиці.

Читайте також

З 1 листопада у Києві сталося 3 вибухи туристичних газових балонів — ДСНС

На початок