На Київщині відновили понад 11 тисяч об'єктів, що були пошкоджені та зруйновані

На Київщині відновили понад 11 тисяч об'єктів, що були пошкоджені та зруйновані

На Київщині відновили понад 11 тисяч об'єктів, що були пошкоджені та зруйновані
. Наслідки атаки безпілотниками по Київщині. Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

На Київщині відновили вже повністю та частково 11 449 об'єктів, повідомили в Київській ОВА. Це будівлі, які пошкодила та зруйнувала Росія внаслідок вторгнення в області.

"Серед відновлених об’єктів найбільша кількість приватних та багатоповерхових будинків. Загалом це 10 126 будівель, серед яких 6 283 — відновлені повністю, 3 843 об’єкти відновлено частково та забезпечено життєдіяльність", — зазначили у відомстві.

Крім того, тривають роботи з відновлення закладів соціальної сфери. Відновили 180 шкіл та дитячих садків, 95 медзакладів та 65 ЦНАПів.

За минулий рік обласна влада встигла відновити 9 011 об’єктів. Переважно — це поточні ремонти. За перші три місяці 2023 року вже відновили 2 438.

Що відомо про відбудову Київської області

На Київщині в лютому-березні 2022 року зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. За минулий рік в області відновили 5 551 об’єкт інфраструктури, а частково — 3 460.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

У липні 2023 року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону. Із них 100 мільйонів — на розвиток і утримання автомобільних доріг та відповідної інфраструктури, ще 2 мільйони — на роботу територіальної оборони та інші заходи, пов'язані з військовою агресією.

Щоб повністю розмінувати Київську область, знадобиться 8-10 років, вважає заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба.

Читайте також

Шмигаль: Буча може стати місцем проведення трибуналу над РФ

У Києві нагородили людей, які допомогли наблизити деокупацію Київщини

На початок